- Mislim da premijer treba da ide jer je čovek koji pokušava da gradi dobre odnose sa svima, a posebno sa zemljama u regionu. Most dobre saradnje sa Albanijom je već uspostavljen, a ovo bi bio još jedan dobar korak u tom pravcu.
- Mislim da Vučić ne treba da ide sa reprezentacijom na utakmicu u Albaniju jer smo dovoljno pretrpeli poniženja na domaćem terenu prošle godine. Ne znamo ni kakva će atmosfera biti tamo, ali neće biti prijateljska već ponižavajuća.
- Veliki je paradoks da su tada poražene snage danas na vlasti. Stranke koje su predvodile proteste i pobedile na kraju nisu iskoristile istorijsku šansu. Tada poražene snage neretko danas deluju kao veći Evropljani i veće demokrate od bivših i sadašnjih demokrata.
- Peti oktobar, bez obzira na sve, doneo je važne promene. Spuštena je lopta između Srbije i velikih sila, a ni konflikti u društvu nisu tako veliki kao devedesetih. Takođe, sada se vlast i najveći deo opozicije slažu oko strateškog usmerenja za državu, a to su evrointegracije.
- Pre svega mislim da je užasno što neki političari u Prištini zastrašuju albanski narod ZSO. To što će Srbi imati kroz tu zajednicu kroz više prava, ne znači da će bilo ko drugi imati manje prava.
- Kosovska opozicija treba da onemogući sprovođenje sporazuma o formiranju Zajednice srpskih opština. Ukoliko sada stupi na snagu, Kosovo više neće imati snage ni da ih koriguje niti da ih obesnaži.
- NATO je ozbiljna organizacija i ja ne verujem u istinitost tih navoda. Rezolucija UN 1244 i Vojnotehnički sporazum iz Kumanova jasno definišu koje oružane snage mogu biti prisutne na Kosovu i Metohiji. To su Kfor i naša vojska uz odobrenje, ali tog odobrenja za 16 godina nije bilo.
- Javna podrška za formiranje oružanih snaga Kosova stigla je od SAD, NATO to javno još nije saopštio, ali stav vodeće sile je i stav NATO-a. Ima znakova da se tako razmišlja i u sedištu NATO-a. Uslov Amerike je da se ova transformacija obavi na osnovu pravila i ustavnih procedura Kosova.
- Skoro 25 godina živimo u sistemu neslobode i tiranije jednog čoveka. Znate da je u starom Rimu vlast diktatora bila ograničena na pola godine i da on nije imao pravo upravljanja državnom kasom. Ovo kod nas je nešto teže i gore od diktature. Ovakvi protesti su model borbe koji je svuda dao rezultate.
- Ti ulični protesti su antidržavni i anticrnogorski, a cilj im je da se svetu pošalje slika Crne Gore kao politički i bezbednosno nestabilne države i koja kao takva ne može biti nova članica NATO-a. Oni su besmisleni i njima se ne može srušiti Vlada, ali mogu doneti političku i bezbednosnu nestabilnost.
- Teško je pretpostaviti da neko može doneti takvu odluku, ali od Hrvata me ne bi ništa iznenadilo i ta pretnja je ozbiljna. To bi značilo potpuni poremećaj srpsko-hrvatskih odnosa. Otvorilo bi se i pitanje da li Evropska unija ima mehanizme da kontroliše poteze svojih članica.
- Ne postoji hermetičko zatvaranje granica, jer onaj ko želi da prođe proći će. Dobronamerni putnici bili bi izloženi teroru državne administracije. Pre bih rekao da su u pitanju ozbiljne fraze i senzacionalizam političke retorike, ali da neće doći do takve nepromišljene odluke.
- To je realno i treba da se desi i mislim da hoće. Ako se ne desi to će biti nasilje nad ekonomijom i ekonomskom logikom. Ujedno, to će biti i test - dobićemo odgovor na pitanje da li se u Srbiji poštuju ekonomski zakoni ili se nad njima vrši nasilje.
- Ne verujem da će grejanje pojeftiniti iz prostog razloga što taj faktor nije dominantan prilikom donošenja odluka o ceni. Bilo bi ekonomski razumnije da to bude od uticaja, jer bi doprinelo stabilnosti ekonomije u celini, ali nažalost o tome ne vode računa.