- Ni FS, a ni Crvena zvezda i Partizan kao najpopularniji klubovi u zemlji nisu pokazali volju da zajedno sednu za sto i krenu uz pomoć države u odlučnu borbu sa huliganima. Svi dosadašnji pokušaji predstavljali su mrtvo slovo na papiru.
- Borba protiv huligana nije u nadležnosti klubova. Oni po zakonu moraju da u dogovoru sa MUP-om organizuju utakmicu u cilju prevencije nasilja, a kažnjavanje nasilnika nije u domenu klubova i saveza, već države.
ČEDOMIR ANTIĆ, istoričar
- Vučić je svoj program predstavio samo zbog potrebe da ostavi utisak. To je model rada premijera od 1991. godine i Dragutina Zelenovića do danas. I nije uopšte bitno da li ekspoze ima 600, 300 ili 100 stranica, ali delu neprosvećene javnosti izgleda to važno.
DRAGOMIR ANĐELKOVIĆ
- U odnosu na prethodni ekspoze starog-novog premijera velika je promena u ekonosmkoj strategiji. Jako je dobro što je stavljen akcenat na ekonomiji i ekonomskom razvoju. Druga bitna stavka je i što je Vučić u ekspoze uvrstio i rešavanje bele kuge.
- Nema više to mi, vi, oni...Sada je sve jedno i sve spada u isto. Zato i rokenrol može da prođe u Guči jer je sve to ista publika. Oni slušaju i rok i narodnjake. Nema više nekih specifičnih žanrova, već se sve izmešalo. Čorba je tamo dobrodošla.
- Posle pojave Cece na trubačkom takmičenju Riblja čorba je logičan nastavak konfuznog niza. Sasvim u skladu sa zbrkanim ukusom današnje publike. Kad se pomeša sve i svašta zna se šta se dobije. Zloslutna je bila vizija od "Silvane do Nirvane".
- Sasvim je normalno da države štite svoje određene kvalitetne proizvode i tehnologiju. To sada čini Češka s praškom šunkom. Reč je o činu koji predstavlja primer kako bi naša država trebalo da se ponaša i zaštiti određene brendove.
- Mislim da je to čista glupost. Praška šunka postoji već decenijama i konotacija između te salame i Praga se odavno izgubila. Mi ćemo ime promeniti, ali se previše ne brinemo jer je naš kvalitet prepoznatljiviji od samog proizvoda.
- Ta preporuka Vlade Srbije je odmerena i racionalna. Olimpijski komitet je dozvolio kosovskim sportistima da učestvuju na Olimpijadi i to je politička odluka. Bilo bi neprihvatljivo da naši sportisti stoje na podijumu ispod zastave takozvane države.
- Potpuno je neprimereno da se politika prenosi na sportiste imajući u vidu da su i ratovi prekidani u danima kada su Olimpijske igre u toku. Osim toga državni vrh Srbije se redovno i srdačno sastaje sa kosovskim političarima, čak su igrali i fudbal.
Ukoliko se ova praksa prenese i na druge organe vlasti i građani budu mogli da se direktno obraćaju institucijama i poslanicima, ukoliko se to spusti i na lokalne samouprave,
onda bi takva praksa mogla da ima i pozitivne efekte.
Nije loše da se nosilac vlasti povremeno sreće sa građanima i osluškuje njihove probleme. Naravno, to će pojačati utisak građana da probleme mogu rešiti samo ako se obrate jednom čoveku, a to nije dobro i kvari imidž Srbije kao demokratskog društva.
- Organizacija puta vaterpolo reprezentativaca, njihov smeštaj i opremanje za takmičenje u Rio de Žaneiru obaveza su našeg Olimpijskog komiteta. Dakle, kako drugim sportistima tako i njima. Nisu samo oni tako i toliko dugo putovali na Olimpijadu.
- To se ne dešava prvi put. Vaterpolisti su uvek bili tretirani nesrazmerno njihovim uspesima. Olimpijski komitet očigledno nema novca. Pri tom se ovih dana naširoko priča koliko će momci dobiti para ako osvoje zlato. Ovde se loše stvari stalno ponavljaju.