- Slažem se sa tom tvrdnjom Latinke Perović, s tim što je to bila više neformalna moć, za razliku od Pašićeve. Mnoga pitanja o ulozi Ćosića u svim zbivanjima u istoriji naše zemlje ostaće bez odgovora, počev od izbora patrijarha Germana pa do politike prema Kosovu i podrške Slobodanu Miloševiću.
- Ta teza Latinke Perović ne odgovara istini. Moć mora da bude izražena kroz mogućnosti. Dobrica Ćosić je imao moć u sferi kulture, i to samo u njenom jednom delu. Čak i kad je bio predsednik Jugoslavije nije imao stvarnu moć i pridavanje takvog značaja Ćosiću i poređenje sa Pašićem nema pokrića.
- Poznajući Mihajlovićev pobednički mentalitet i borbenost njegovog karaktera apsolutno sam siguran da će učiniti sve što je u njegovoj moći da ovom fudbalskom klubu vrati svetki renome. Ipak, to zavisi samo od njega.
- Teško da Siniša može povratiti staru slavu i moć Milana u Evropi, jer njome sada vladaju Barselona s nestvarnim napadačkim trilingom - Mesi, Nejmar, Suarez. Tu su još Real i Bajern, pa i Pari Sen Žermen i Juventus.
- Kao i drugi neki srpski biznismeni, on je usmerio veliki deo ulaganja u poljoprivredu i iz nje izvlači dobar profit. Zbog toga bih prihvatio to što nudi, ali bih mu poverio da upravlja zemljom u južnoj i istočnoj Srbiji gde je situacija najlošija, a ne bih mu dao da uzme zemlju po Vojvodini i Mačvi.
- U ovom trenutku protiv Miroslava Miškovića, vlasnika Delta holdinga, vode se procesi pred srpskim sudovima koji treba da se završe i donesu presude. Ukoliko se pokaže da je kriv zna se šta ga čeka. Tek posle toga može da priča šta bi radio i tada o sebi može da govori kao o spasiocu srpskog sela.
- Logično je da letujem u Srbiji i zbog resora koji vodim. Dakle, ako sam ministar turizma, a jesam, bilo bi nelogično da van zemlje promovišem domaći turizam. Trudiću se da vikende provodim na različitim destinacijama u Srbiji.
- Poštujem poziv premijera i mišljenja sam da svi treba da vide manastire i planine, ali u mom sličaju recimo sin voli more, kao i ja. Pošto je moj odmor jako kratak iskoristiću ga svakako da odem na neku od morskih plaža barem desetak dana.
- Ne verujem u bilo kakve ekonomske efekte Vučićeve posete Americi. Te stvari ne funkcionišu kao u vreme hladnog rata da premijeri odu i potpišu neke sporazume, koji se posle sprovode. U Americi dominiraju privatni investitori i ne ide se u Belu kuću, ako se oni žele privući.
- Na kraktak rok možda se ti efekti neće videti, ali sasvim sigurno ta poseta mogla bi da popravi percepciju Srbije kod stranih preduzetnika. To će u izvesnoj meri poboljšati priliv stranih direktnih investicija i olakšaće niz drugih poslovnih transakcija sa našim međunarodnim okruženjem.
Nema nikakvog zaokreta u spoljnoj politici, naš strateški cilj su i dalje evropske integracije i tu se ništa nije promenilo. U SNS-u nema evroskeptika, ima samo članova poput Đukanovića koji u javnosti iznose lično mišljenje, na šta svakako imaju pravo.
Iz svake diskusije poslanika SNS-a provejava njihova sumnja da li Srbija treba da uđe u EU, čak i onda kada hvale evropske vrednosti. Kad slušate osnivača SNS-a, predsednika Srbije, imate utisak da je on protiv evrointegracija.
- Fiskalni rezultati ove godine su daleko bolji od očekivanih i ostavljaju prostor za takve razgovore s MMF u avgustu. Mi smo prošle godine u ovo vreme imali minus u budžetu od 70 milijardi dinara, a ove godine je deficit 19 milijardi. To je razlika od 413 miliona evra za četiri meseca.
- Jedini razlog zbog kojeg je deficit manji je upravo smanjenje plata i penzija. Njihovim povećavanjem bismo sve potrli. Nema reformi i naše javne finansije su u teškom stanju jer nam raste javni dug. On ne pada. Zato ne mislim da je pametno, niti da će MMF pristati na povećanje plata i penzija.