Ponedeljak 18. 11. 2024.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
8
Subota 09.07.2016.
15:38
Tanjug #Commented 45 and 46 rows # #Changed code from 45-46 A
Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin rekao je da su u velikim svetskim državama crne marame majki Bratunca manje vredne pažnje i izvinjenja od belih marama majki iz Srebrenice i poručio da Republiku Srpsku mogu da unize i unište samo Srbi koji su je i stvorili.
Subota 09.07.2016.15:45
Резултати пописа становништва БиХ из 2013. су објављени упркос противљењу РС, а уз прећутну подршку Запада.Одлука је донесена без сагласности и противно споразуму три члана Председништва БиХ. А то ставља тачку на грађанску државу БиХ и ма како то чудно деловало – коначни је пораз сарајевске политичке елите.
Subota 09.07.2016.18:48
Srpske majke žale majčinski i iz duše dok su muslimanske majke dodale malo više marketinga i to dobija sasvim drugu dimenziju . Kod Srba se žale stvarno stradali dok je kod muslimanki broj manipulativan . To nije dobro .
Subota 09.07.2016.15:45
Све они који су се упињали у последњих двадесет година, од завршетка етничког и секташког рата, да покажу да су Бошњаци другачији, да су они, пре свега Босанци и Херцеговци, грађани, као и да значајан број Срба и Хрвата, то прихвата, те да на тај начин докажу да током деведесетих година није био етнички сукоб у БиХ већ агресија на грађане БиХ – попис је демантовао на бруталан начин. Испоставило се да на сарајевски стадион Кошево многу стати сви Срби и Хрвати пописани у том граду и да остане и места за остале. У Сарајеву тријумфално објављени резултати пописа дефинитинво су потврдили да у тој земљи не живе ни Босанци ни Херцеговци, ни грађани, већ – Срби, Хрвати и Бошњаци. То је била последња карта на коју више ни с блефом не могу заиграти сарајевски лидери пред међународном заједницом, али ни пред оним Србима и Хрватима који су прогутали аспирин мондијализма и искључиве кривице пре свега српског народа (Чеде, Наташе, Соње…). БиХ је једина држава у Европи у којој атеисти, или верски неопредељени, готово да не постоје, барем на папиру, наравно. Мање од три одсто становништва не припада ниједној од великих религија. То је податак на којем би БиХ позавиделе и државе у исламском свету. Чак би и у теократским државама пронашли мало више „неверника“ него у БиХ.
Subota 09.07.2016.15:46
Ако Бошњаци желе да зову језик којим говоре босанским, зашто не би то испоштовали, баш као што би требало и да испоштујемо жељу већине Срба и Хрвата у БиХ да их не зову Босанцима или босанским Србима и Хрватима, већ само Србима или Хрватима. Ипак, по ко зна који пут су представници српског народа уз помоћ „странаца” прегласани. Суштина неслагања на линији Бањалука-Сарајево је у томе да ли 196.000 људи (6% укупне популације) од којих већина ради у иностранству, треба да добије статус сталних становника. Међу њима је убедљиво највише Бошњака, а најмање Срба. Зашто онда не би пописали и око пет милиона Срба из дијаспоре и приказали их становницима БиХ?! Кључно је фамозно 40. питање на пописницама којим се тестира место рада и школовања које траје дуже од годину дана изван земље. Став Завода из РС је да се те пописнице искључе, јер је очигледно да тих преко око 120.000 људи годинама, односно деценијама не живе у БиХ. Идентичан став српских представника је и по другој „великој контроверзи“, која се односи на преко 70.000 пописница код којих одговори на кључних седам пописних питања нису конзистентни или их нема. Индикативно је да официјелна постпописна анкета указује на чак 10% мање људи од броја пописаних, док је нпр. у Србији тај показатељ за претходне пописе био око 1,5% (и то углавном да је мање пописано од стално присутних).
Subota 09.07.2016.15:46
По незваничним проценама сарајевског магазина „Став”, концепт сталног становништва који је усвојен прегласавањем Срба значиће да ће 50,1% популације БиХ чинити Бошњаци (око 1,764 милиона). Срба 1,085 милиона или 30,8% укупне популације БиХ, а Хрвата ће бити 543 хиљада (15,4%) – од укупно 3,52 милиона људи. Шта ово доноси Бошњацима!? Ништа, сем што ће Бакир Изетбеговић махати папиром да Бошњаци коначно чине апсолутну већину становништва БиХ. У стварности донеће малу предност Бошњацима у Брчком и Сребреници, на локалним изборима. Урачунавање оних који живе на Западу у сталну популацију Дистрикта Брчко вероватно ће довести до тога да Бошњаци постану блага релативна већина те територије која спаја или одваја два дела Републике Српске. С обзиром на статут Дистрикта, то неће имати никакве директне последице по будућност БиХ и Републике Српске.
Subota 09.07.2016.15:47
Шта су Бошњаци изгубили!? Дефинитивно више нико не може да говори о једној држави и једној нацији. Срби су по ко зна који пут прегласани, питање Мостара је још даље од решавања (други кључни проблем на релацији Бошњаци-Хрвати), бошњачка грађанска елита је закопана два метра под земљу, а прича о агресији је и формално завршена. Ипак, да се осврнемо на реално стање на терену. На основу стопа наталитета, морталитета, те броја деце у школама у БиХ, лако се може закључити да је стална популација БиХ између 3 и 3,1 милиона становника. Јасно је да демографски трендови у БиХ не могу битније одступати од региона, а посебно од Хрватске и Србије. Стопе наталитета у ове две земље су 9,1, односно 9,3 промила, док су стопе морталитета 12,2 односно 14,4 промила 2015. године (иначе, сличне стопе наталитета имају практично све источноевропске земље, док су стопе морталитета углавном у распону између Србије и Хрватске). Истина, аутохтона муслиманска популација у Европи има нешто веће стопе наталитета, али то би само могло да указује да је Бошњака још мање у БиХ.
Subota 09.07.2016.15:48
По реалном стању на терену, може се претпоставити да је РС 2013. имала око 1,050 милиона људи (Дистрикт Брчко око 70.000, а Федерација БиХ 2.030.000 становника). Етничка структура тог ентитета („на терену“) изведена на основу наталитета и морталитета по нацијама (те и школараца по ма,терњем језику) указује да већински народ чини не мање од 90% популације Републике Српске, док је Бошњака око 7%, а то више не може да оспори ни један Педи Ешдаун. Кључна политичка дилема БиХ је: обнавља ли се „партнерство против трећег“. Попис је управо то вратио у стварност. Пописом је БиХ добила огледало у које, ако је судити према коментарима пописних резултата, гледа са изопачене стране. Па се тако оно што би требало да буде пораз – слави као победа.

Komentari na ovom sajtu su odgovornost autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Vesti online.

Svi komentari prolaze moderaciju pre nego što će biti objavljeni na sajtu Vesti online.

Redakcija Vesti online zadržava pravo da komentar ne objavi ili objavi i naknadno izbriše, bez obaveze pojašnjenja autoru komentara za razloge neobjavljivanja ili brisanja.

Komentari koji sadrže govor mržnje ili nasilje, pretnje ili vulgarnosti, koji podstiču diskriminaciju na bilo kojoj osnovi i izražavaju netrpeljivost, koji ne odgovaraju temi vesti na koju se komentariše, neće biti objavljeni.

(Komentar mogu da ostave samo prethodno registrovani korisnici Vesti online)*

VAŠ KOMENTAR (max. 1000 karaktera)