Zašto su srpski mediji na Kosovu nevidljivi (5): Pale nam predajnike i seku kablove
Rad televizije TV Puls iz Šilova obeležio je jutarnji program koji je vremenom postao zaštitni znak te televizije. Druga strana medalje su stalni napadi na njihove novinare.
- Nisam čuo da neki medij nema političke pritiske i probleme. Još 2008. su nam zapalili predajnike, a naše novinare i snimatelje stalno napadaju i tuže nas. Mene je čak jednom policija privodila dok sam u rukama držao dvogodišnje dete, samo zato što sam kosovsku policiju snimio kako krši saobraćajne propise. Onda su oni hteli da mi dokažu da kao novinar nemam to pravo da radim i da su oni iznad zakona - kaže Nenad Milenković, direktor TV Puls.
Svi prodaju, jedan kupuje
Nema albanskih reklama
|
On objašnjava da se i institucije iz Prištine svojski trude da im ograniče medijski prostor, ali da ne cvetaju ruže ni u odnosima sa srpskim vlastima.
- Dve bitke bijem. Dok me jedni optužuju da sam prosrpski orijentisan, drugi me optužuju da sam proalbanski. Zbog čega? Ne znam, kažu da se narodu ne može ugoditi, ali ja mislim da se političarima ne može ugoditi. Problemi su uvek političke prirode, jer lokalni funkcioneri uvek žele da kontrolišu medije, a ja im to nisam dozvoljavao i boriću se protiv toga. Mada, od politike možete da budete nezavisni, ali je pitanje koliko možete od oglašivača.
Program TV Puls iz Šilova gledaju i Srbi i Albanci, jer mu veruju.
- Uveli smo fleš info vesti koje se titluju i na albanski, jer ima puno gledalaca kojima je maternji jezik albanski. Posredstvom kablovskog operatera gledaju nas i u Štrpcu i u Gračanici. Mada, sve srpske medije napao je novi direktor srpskog programa RTK. Kada je TV Puls prva izvestila o tome, taj novoimenovani direktor, čiji je sin vlasnik kablovske mreže, nas je isekao iz kabla. Je l' to demokratija?