Nedelja 22. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 21.01.2018.
13:31
Vestionline, Tanjug A

Pens "vadi kestenje iz vatre"?

Potpredsednik SAD Majk Pens braniće na sastanku jordanskim kraljem Abdulahom Drugim, odluku Donalda Trampa da Jerusalim proglasi za prestonicu Izraela.

youtube.com/Vlada Crne Gore
Potpredsednik SAD: Majk Pens

Pens će se danas sastati sa jordanskim kraljem radi razgovora za koje se očekuje da će biti fokusirani na prošlomesečni Trampov zaokret po pitanju Jerusalima i planove da se ambasada SAD premesti iz Tel Aviva u taj sveti grad.

Uoči Pensovog dolaska u Aman, nekoliko desetina Jordanaca okupilo se ispred američke ambasade u tom gradu u znak protesta protiv politike SAD na Bliskom istoku, noseći transparente s natpisom "Izaslanik cionističke američke desnice nije dobrodošao" i "Amerika je glava zmije".

Arapske i muslimanske zemlje podržavaju palestinsko polaganje prava na istočni Jerusalim, a Trampova odluka je izazvala proteste širom regiona, podseća američka agencija. 

Pens je, nakon jučerašnjeg sastanka s predsednikom Egipta Abdel Fatahom el Sisijem, istakao da su SAD posvećene dvodržavnom rešenju za sukob između Izraela i Palestinaca. 

Takođe je naveo da su SAD posvećene "očuvanju statusa kvo u pogledu svetih mesta u Jerusalimu" i da će se o granicama i drugim pitanjima pregovarati između sve strane. 

- Sjedinjene Američke Države su duboko posvećene obnovi mirovnog procesa na Bliskom istoku - poručio je Pens uoči polaska za Jordan, dodavši da će tu poruku uputiti "i u Jordanu, i u Izraelu".

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online