Sreda 24. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Sreda 22.03.2017.
22:13
Vestionline A

Erdogan pokazao da Turskoj nije mesto u Evropi

Predsednik Češke Miloš Zeman izjavio je danas da predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan svojim poslednjim izjavama o nacistima u Evropskoj uniji potvrđuje da Tuskoj nema mesta u Evropi.

en.wikipedia.org
Miloš Zeman odbrusio Redžepu Tajipu Erdoganu

Zeman je ocenio da Erdogan, kada izgubi jedini adut - tri miliona izbeglica i otvaranje njhove "balkanske rute", više neće moći da ucenjuje Evropu.

- Nedavno sam video karikaturu na kojoj je cela Evropa bila prekrivena natpisom 'Ovde su nacisti'. Po sadržaju je to besmislica, ali karikatura pokazuje Erdoganov pristup. Mislim da je takav način komunikacije nesrećan, da potvrđuje samo istinitost mog dugoročnog stava da Turskoj nije mesto u EU - kazao je Zeman na konferenciji za novinare u Prostejovu, na kraju posete jugoistoku Češke.

Predsednik je upozorio da Erdogan ima jedan jedini adut u ruci kojim ucenjuje EU.

- Moje mišljenje, možda cinično, jeste da Erdogan ima jednu jedinu kartu s kojom može da igra sa EU, a ta karta se zove tri miliona migranata i otvaranje 'balkanske rute' uz sve posledice koje bi to donelo. Ali kada tu kartu baci, neće više imati čime da igra. Neće moći da ucenjuje EU ni finansijskim zahtevima ni ukidanjem viza - rekao je Zeman.

POVEZANE VESTI

Četvrtak 30.03.2017. 21:16
Dobro ste ukapirali, nikad Turcima nije bilo mesto u Evropi, ali su vam nekad dobri bili da rade ono što vi nećete, a sad ne znate šta ćete s njima i njihovom dec-om i unucima. Inače ono što primećujem prolazeći granicu prema Bugarskoj, a ranije Turskoj, da se drastično promenila slika i prilika žena od pre par godina. Pre par godina žene su im (bar ove što sam ih viđala na graničnim prelazima) izgledale uglavnom kao Evropljanke, danas zabrađene po svim običajima vere. To se dogodilo i u Egiptu u rasponu od svega jedne decenije. E to jedan Erdogan može da napravi svom narodu, a i drugima. Zato putuj Evropo, ali pre nego što otputuješ razmisli da li su ti veći prijatelji Srbi pravoslavci ili Turci, Romi i Š-iptari!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online