Četvrtak 18. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 30.10.2016.
10:23
Tanjug, Vestionline A

Austrija: Čečeni hteli da raznesu Ministarstvo odbrane

Nakon hapšenja jednog 25-ogodišnjeg Čečena pod optužbom da je član terorističke organizacije, austrijske vlasti su sada uhapsile i njegovu suprugu, osumnjičenu da je planirala samoubilački, bombaški napad na Ministarstvo odbrane u Beču.

Reuters
Uhapšeni pre napada

Njen suprug uhapšen je početkom septembra u mestu Baden pokraj Beča.

Austrijska policija, kako prenosi štampa, je na računaru bračnog para, posle hapšenja muža, naišla na protokole jednog četa, u kojem su najavili samoubilački napad u Austriji.

Žena je najavila atentat na Ministarstvo odbrane, a prema advokatu bračnog para, radi se o neozbiljnoj priči pod uticajem alkohola.

Inače muškarac, ruski državljanin koji živi u Belgiji, je osumnjičen za dela podrške Islamske države.

Uz to je on preko interneta preuzeo planove za izgradu bombe, te veće svote novca transferisao u inostranstvo.

Austrija se ubraja među one države EU iz kojih je najviše takozvanih "stranih boraca", po glavi stanovnika, otputovalo da ratuje u Siriji i Iraku.

Oko 280 pristalica Islamske države krenulo je u džihad iz Austrije, a od njih se do sada u zemlju vratilo 87, dok je 44 boraca poginulo na ratištu.

Daljih pedesetak fanatika je sprečeno u napuštanju Austrije u pravcu ratišta u Siriji i Iraku.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
  • 2025 © - vesti online