Četvrtak 26. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 27.06.2016.
12:47
Vestionline A

Britanci ne mogu kao Švajcarci

Britanija mora da odluči ko je predstavlja kako bi mogao da se uobliči početak pregovora o izlasku iz EU, izjavio je šef francuske diplomatije Žan-Mark Ero.

Reuters
Ništa ne može automatski
Reuters

On je u intervjuu za Rojters rekao i da Britanija ne bi mogla automatski da dobije status kao Švajcarska, koja ima pristup jedinstvenom tržištu EU bez istovremenog slobodnog kretanja kapitala, radne snage, dobara i usluga.

 - Britanija apsolutno mora da razreši problem oko toga ko je predstavlja, a nakon toga možemo da radimo na planu izlaska i na vremenskom okviru - naveo je francuski ministar spoljnih poslova. 

Britanski premijer Dejvid Kameron, koji se zalagao za ostanak u EU, najavio je posle referenduma da će podneti ostavku. On je, medjutim, odbio da pokrene mehanizam za izlazak iz Unije, odnosno član 50 Lisabonskog sporazuma, a ostaće na funkciji premijera sve dok njegova Konzervativna stranka za tri meseca ne izabere novog lidera. 

Kad je reč o pristupu jedinstvenom evropskom tržištu, za kojeg lider kampanje za Bregzit Boris Džonson tvrdi da Britanija može da dobije bez da pristane na slobodu kretanja kapitala, radne snage, dobara i usluga, Ero je rekao: "Ima zemalja sa takvim statusom. To je slučaj sa Švajcarskom. Ali to nije automatski". 

- Ima još puno stvari o kojima treba da razgovaramo. Mislim da prvo treba tačno da saznamo šta Britanci žele - naveo je Ero.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2026 © - vesti online