Utorak 27. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 07.03.2016.
13:56
Vestionline A

Ruski džihadisti: Noževima na otpadnika Putina

Lider ćelije Islamske države koja ima uporište na jugu Rusije pozvao je muslimane da se uključe u borbu protiv nevernika, kao i da napadnu ruskog predsednika Vladimira Putina.

Reuters
Ma šta kažete, kanapima i noževima: Vladimir Putin

Abu Jaser, navodni zamenik šefa džihadističke grupe Kavkaska provincija, pozvao je u video poruci džihadiste da "napadnu otpadnike konopcima i noževima".

Snimak je načinjen u šumi, grupa militanata stoji iza lidera, a iza njih je okačena crna zastava, jedan od simbola Islamske države.

- Želim da kažem svim pripadnicima Kavkaske provincije, svim vernicima, svim onima koji su odani kalifatu, da emigriraju u zemlje džihada, a ako ne mogu, da napadnu otpadnike konopcima i noževima. Sa nama su milioni muslimana u Rusiji. Hajmo zajedno braćo, osvojimo teritoriju i proširimo je - naveo je Jaser. 

Držeći automatsku pušku u ruci, Jaser je uputio pretnje ruskom predsedniku Vladimiru Putinu. 

- Želim da kažem braći iz Kavkaske provincije i u Rusiji, da nam je Alah dao gvozdene rakete i da ćemo ih mi koristiti protiv otpadnika Putina i njegovih prijatelja, njegovih pasa - preti Jaser.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online