Subota 28. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Nedelja 03.01.2016.
10:21
sputniknews, Vestionline A

"Crveni karton" Turskoj!

Politika Ankare izaziva sve veće nezadovoljstvo u svetu, pa čak i u samoj Turskoj. Poslanica u turskom parlamentu smatra da EU ne sme da započinje pristupne pregovore sa ovom zemljom jer Erdoganov režim istrebljuje Kurde i ne pokazuje volju za pregovaranjem.

reuters
 
Reuters
Erdogan izaziva sve veće nezadovoljstvo u svetu

U intervjuu nemačkom Zidojče cajtungu Feleknas Udža, članica parlamenta Turske i dugogodišnja poslanica Evropskog parlamenta preporučila je političarima iz Evropske unije da posete regione u kojima turske vlasti vrše vojne operacije i vide kako Erdogan sprovodi politiku terora.

Ova političarka izrazila je ogorčenje zbog akcija turskih bezbednosnih snaga, koji na jugoistoku zemlje sprovode takozvanu antiterorističku kampanju razbijajući mirne demonstracije i hapseći hiljade nevinih ljudi, među kojima su i novinari i mirovni aktivisti.

- Evropa mora naterati Ankaru da probleme rešava miroljubivo. Ovde se krše ljudska prava, ubijaju se civili i zbog toga Evropa mora Turskoj pokazati „crveni karton“! Turska vlada mora povući vojsku i ukinuti policijski čas – citira nemački list tursku poslanicu.

Turske vlasti proglasile su policijski čas u velikom broju regiona u jugoistočnom delu zemlje gde pretežno žive Kurdi i u kojima se već duže vreme odvijaju ulični sukobi između turskih snaga bezbednosti i kurdskih pobunjenika. Kao rezultat vladine ofanzive, ubijeno je preko 200 kurdskih boraca, a više od 200,000 Kurda napustilo je Tursku usled pojačanog nasilja. Iz tih razloga i u samoj zemlji sve više jačaju glasovi protiv Erdoganove politike.

POVEZANE VESTI

Nedelja 03.01.2016. 13:08
U cije ime ovo masno go/vno hapsi ljude? U ime nacionalizma, patriotizma ili satanizma?
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online