Sreda 18. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
4
Ponedeljak 21.12.2015.
15:52
sputniknews.com A

Obama svim sredstvima pokušava da pobedi Putina

"Predsednik SAD ima pred sobom dva cilja: Da pobedi Vladimir Putina i da spreči demokratske izbore u Siriji" smatra istoričar Erik Zues.

Reuters
Obamina administracija nastavlja politiku "jedno govorimo, drugo radimo"

Barak Obama je i zvanično objavio da je cilj da se u Siriji organizuju demokratski i međunarodo nadgledani izbori za novu vlast. Ipak, smatra analitičar, Obama se za demokratske izbore zalaže samo deklarativno:

- Iako se Obama javno zalaže za slobodne izbore, njegov cilj je zapravo, da pronađe način da porazi Vladimira Putina i spreči da se ti izbori zaista održe - smatra Zeus.

- To su glavni ciljevi američkog rukovodstva - dodaje Zeus.

Zeus ide toliko da daleko da tvrdi da politika američke administracije ima za cilj ne da se suprotstavi Rusiji već da je potpuno pokori i osvoji.

On smatra da bi izbori u Siriji mogli biti komplikovani za ostvarivanje američkih ciljeva ukoliko bi se SAD ponovo kandidovao.

- Ukoliko bi bili održani fer i demokratski izbori, gotovo je sigurno da bi Bašar al Asad odneo pobedu na njima jer bi većina Sirijaca radije izabrala Asada nego lidera kojeg bi nametnuli SAD i Saudijska Arabija- smatra Zeus.

U Vašingtonu su svesni ovoga i zato insistiraju da Asad ode kao uslov za početak mirovnog procesa u Siriji

POVEZANE VESTI

Ponedeljak 21.12.2015. 16:06
Pa Obama ne moze da pobedi ono sto Obama i ne poseduje - Rusija i Putin poseduju iskrenost za pravdu a to ne moze cak ni da se ukrade, kao sto to Obama i NATO uporno pokusavaju. Tu Obami ni dub-iozne regrutacije i spletkarenja po svetu ne pomazu.
Ponedeljak 21.12.2015. 21:16
Obama ima samo želju......................ali neostvarivu.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online