Nedelja 18. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
49
Ponedeljak 07.09.2015.
14:59
sputniknews.com A

Petro Porošenko razmišlja o ofanzivi na Moskvu

Predsednik Ukrajine Petro Porošenko izjavio je da oružani konflikt u Donbasu može da odluči ili putem uspostavljanja ukrajinskog suvereniteta putem ispunjavanja Minskog sporazuma ili gradnjom zida između Donbasa i ostalog dela Ukrajine. U isto vreme, Porošenko nije isključio ni odlučnu ofanzivu ukrajinske vojske na istok i pohod na Moskvu.

Reuters
Tri moguća rešenja krize u Donbasu: Petro Porošenko

Predsednik Ukrajine Petro Porošenko smatra optimalnom varijantom rešenje konflikta u Donbasu uspostavljanje ukrajinskog suvereniteta i državne vlasti na istoku zemlje. Pritom, ukrajinski lider ne isključuje i druge varijante razvoja događaja, kao što bi na primer bila odlučna ofanziva Oružanih snaga Ukrajine na teritoriji pod kontrolom ustanika i u perspektivi zauzimanje Moskve, piše ukrajinski nedeljnik "Korespondent“.

- Postoje tri varijante, tri scenarija razvoja događaja. Prvi scenario - radikalni: ofanziva Oružanih snaga, vojno oslobađanje teritorija i pohod na Moskvu. Druga pozicija -  izgradnja zida, predati deo teritorije: preživećemo bez Donbasa. Da li je moguća ovakva varijanta? Moguća. Ali ja kao predsednik neću trgovati Ukrajinom. Neću nikome dati ni stopu ukrajinske zemlje“, citira list intervjuu Porošenka ukrajinskim televizijama.

Treći put razvoja situacije u Donbasu - to je, prema rečima predsednika, ispunjavanje Minskog sporazuma.

- Postoji i treći put - to je obezbeđenje uspostavljanja ukrajinskog suvereniteta, od strane ukrajinske vlasti na toj teritoriji. Taj način se zove - Minski sporazum - izjavio je Porošenko.

POVEZANE VESTI

Ponedeljak 07.09.2015. 16:05
На каквим је овај дрогама кад чачка медведа , може да га нема за 24 часа.
Ponedeljak 07.09.2015. 16:27
СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЋ је СРПСКИ ХЕРОЈ . " Нису нападали Србију због Милошевића већ Милошевића због Србије " . Србија је окупирана 5 октобра 2000.год. тада је ушо фашиизам у Србију .
Ponedeljak 07.09.2015. 16:27
СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЋ је СРПСКИ ХЕРОЈ . " Нису нападали Србију због Милошевића већ Милошевића због Србије " . Србија је окупирана 5 октобра 2000.год. тада је ушо фашиизам у Србију .
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2026 © - vesti online