Snouden otkrio ključnu ulogu Pajn Gepa
Prošle nedelje, obelodanjeno je da bi australijska postrojenja za istraživanja u Pajn Gepu, u središtu pustinje, mogla da budu indirektno odgovorna za američki vazdušni napad u kome su pobijeni civili u Pakistanu. Kako se to dogodilo? I šta je u stvari Pajn Gep? - ove nedelje postavljaju pitanja novine Nenjs Corp. i daju odgovor za "one koji su jedva čuli za Pajn Gep".
Prema "Telegrafu", "Pajn Gep je tajni skup objekata skoro 20 km jugozapadno od Alis Springsa i tamo se nalazi od 1970. Zajedno ga vode Australija i Sjedinjene Države, a službeni naziv je Zajednički odbrambeni objekat Pajn Gep, iako naša vlada stvarno mrzi da prizna da to postoji".
"Mi smo kontaktirali nacionalne kancelarije ASIO (obaveštajne službe) i nije nam se javio niko na tri linije. Onda smo zvali dve državne kancelarije i u obe su nam rekli da zovemo nacionalne kancelarije koje ne odgovaraju", obaveštava čitaoce ovaj dnevnik.
Kakva je veza sa Edvardom Snoudenom? - pita "Telegraf" i navodi: "Odmetnuti momak američke obaveštajne službe Edvard Snouden obelodanio je nedavno da je Pajn Gep jedan od ključnih objekata korišćenih pri američkom praćenju."
Prate komunikaciju Al KaideKako je Pajn Gep povezan sa napadima u Pakistanu? Advokat iz Pakistana zabeležen je ove godine kako kaže da Pajn Gep prati komunikaciju Al Kaide i militantnih talibana. "Ovo," kaže on,"omogućuje SAD da te militante gađaju iz vazduha. Nažalost, tih napadi ubijaju i civile zajedno sa vojnim ciljevima". |
U kojoj meri je Pajn Gep važan za ekonomiju Alis Springsa? U odgovoru na vlastito pitanje, novine kažu da Pajn Gep zapošljava do 1.000 ljudi.
"Kad razmišljate o tome, hiljadu radnih mesta u gradiću sa 25.000 ljudi isto je kao 160.000 zaposlenih u jednoj kompaniji u sitiju od četiri miliona stanovnika kao što je Melburn. U osnovi, to je najveći poslodavac u gradu. Ali, ne slažu se svi s tim. Ako zaustavite nekog od Amerikanaca kojih u Alisu ima posvuda, oni će vam reći da rade kao 'vrtlari' što bi možda mogla da bude špijunska operativa visokog nivoa."
Oko ovog mesta, tokom godina, bio je organizovan niz demonstracija, iako je Pajn Gep udaljena lokacija što otežava ovakve akcije opozicije. Odlična rok grupa Midnajt oil imala je više pesama kao protest zbog američkog vojnog prisustva u Australiji. Godine 1986. ovde je bio i njen frontmen Piter Garet, kasnije (do nedavno) federalni ministar.
Više grupa veruje da je Pajn Gejp tajno postrojenje koje se bavi istraživanjem NLO i vanzemaljaca. Prema jednom posebno maštovitom vebsajtu, tri NLO su uskladištena tamo, sa sve telima. Ni autori tog sajta, međutim, nisu se javili na telefonski poziv novinara.
Kontrolišu sve satelite SAD
"Pošteno je reći da Pajn Gep ima prilično impresivne sposobnosti kada se radi o skupljanju obaveštajnih podataka", kaže bivši radnik tamo, koji je govorio pod uslovom da ostane anoniman, jer nema ovlašćenja da govori o svom poslu. "Pretpostavljam da je to priroda ove igre. To je tajna", piše "Telegraf".
|