Sreda 17. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Ponedeljak 17.06.2013.
12:49
Beta A

"Nemačka ne može da bude lider zbog zločina iz prošlosti"

Bivši nemački kancelar Helmut Šmit isključio je mogućnost liderstva Nemačke u Evropi zbog odgovornosti te zemlje za zločine počinjene tokom Drugog svetskog rata.

Bivši Nemački kancelar Helmut Šmit
 

"Nemci su u sledećih nekoliko vekova isključeni iz liderstva Evropom zato što su odgovorni za Drugi svetski rat. Osim toga, u velikoj meri su doprineli i Prvom svetskom ratu", rekao je Šmit za današnje izdanje nemačkog dnevnika Handelsblat.

On je time odgovorio na pitanje kako komentariše poziv koji je britanski nedeljnik Ekonomist uputio Nemačkoj da u većoj meri preuzme liderstvo u Evropi.

"Mi, samo mi, odgovorni smo za smrt šest miliona Jevreja, među kojima je najviše bilo poljskih Jevreja", rekao je bivši socijaldemokratski kancelar.

On je kazao da svi, čak i oni koji su nedavno rođeni, snose odgovornost da se "užasna nemačka istorija" nikada više ne ponovi. Uticajni britanski nedeljnik "Ekonomist" je u svom izdanju od petka pozvao Nemačku da preuzme odgovornost za Evropu.

POVEZANE VESTI

Ponedeljak 17.06.2013. 20:06
Postaje iritantno da se spominju samo jevrejske žrtve !
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2025 © - vesti online