Subota 24. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
3
Nedelja 25.12.2011.
17:50
24sata.info A

Gadafi zakopao 20 tona zlata u pustinji!

Libijski novinski list Barnik saopštio je da je pronađeno 20 tona čistog zlata kojeg je svrgnuti libijski lider Moamer Gadafi zakopao u pustinji Zale, na jugu zemlje.

Ubijeni libijski vođa: Moamer Gadafi
 


Prema vesti lista Barnik, pronađeno je i 80 miliona evra koje je takođe bilo zakopano sa zlatom.

Libijski novinski list je izvestio kako su zlato i novac pronađeni usled oružanih sukoba između opozicionih grupa na jugu zemlje.

Iako se o vrednosti imovine Moamera Gadafija govori različitim brojkama, prema izveštajima francuske televizijske stanice Vesti 24, vrednost imovine svrgnutog lidera iznosi oko 85 milijardi eura. Libijski zvaničnici pak procenjuju da je reč o iznosu od oko 200 milijardi dolara.

Prema izveštajima, značajan iznos novca je pohranjen u bankama i nekretninama širom sveta.

POVEZANE VESTI

Nedelja 25.12.2011. 18:55
Ostavite više čoveka da počiva u miru!
Nedelja 25.12.2011. 18:07
Bilo je tesko da stane u HAMERE, neko ce da nadrlja za taj propust
Nedelja 15.01.2012. 12:13
Veci deo zlata sto je iznesen iz trezora je prenet na produkciju gde bi se od njega napravijo novi Libijski dinar zbog koga Gadafija vise i nema! Da je Libija uzdrmana od nedostatka zlata nije moguce jer oni sami proizvode zlato i imaju ili imali su istu kolicinu zlata kao i Engleska! A Libija nema takve industrije kao sto imaju englezi! Neko hoce da ukrade zlato osiromasi ceo narod da pate i da to sve svale na ex diktatora koji im je dao nezavisne zalihe vode iz pustinje! Moze se reci da u Vojvodini imamo Dunav Tisa Dunav! I zbog tog navodnjavanja omoguceni je veci dobit! A Gadafi je to uradijo u celoj drzavi i ako pogledate sa maps.google.com videce te da Libija nije vise pustinja!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2026 © - vesti online