Nedelja 21. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Subota 19.11.2011.
20:08
Vestionline A

Holand: Osvald sam ubio Kenedija

Tim istoričara i bivših pripadnika američke Tajne službe, koje je predvodio istoričar i novinar Maks Holand, utvrdili su, uz pomoć najnovije tehnologije, da je Li Harvi Osvald sam ubio predsednika Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Džona Kenedija, a dokumentarac o tome biće prikazan u nedelju na kanalu Nacionalna geografija, prenose beogradski mediji.

Novi nalazi - Li Harvi Osvald je, navodno, sam ispucao metke na Džona Kenedija
 

Holand je predvodio tim koji je digitalno uvećao velik broj amaterskih snimaka napravljenih 22. novembra 1963. godine i napravio jedinstveni snimak, koji daje jasnu sliku šta se dešavalo tog dana.


Tim će svoje istraživanje predstaviti u dokumentarcu "JFK: Izgubljeni metak", na kanalu Nacionalna geografija.
 

Džon Kenedi neposredno pre nego što je ubijen u Dalasu

Tim je na amaterskom snimku, koji je tog dana napravio Robert Hjuz, otkrio figuru u senci koja se kreće na šestom spratu zgrade teksaške biblioteke školskih knjiga i veruje se da je to Osvald.


"Naš zaključak je da je Osvald ispalio tri hica za 11 sekundi, što je gotovo dvostruko više od šest sekundi, kako većina ljudi veruje da je bilo i kako je zapisano u memoarima 'Šest sekundi u Dalasu'. Mi tvrdimo da su bila tri hica u 11 sekundi, što odgovara Osvaldovim sposobnostima", rekao je Holand.


Kenedi je ubijen 22. novembra 1963. godine, dok se u otvorenom automobilu vozio ulicama Dalasa u društvu supruge i teksaškog guvernera Džona Konalija.

POVEZANE VESTI

Subota 19.11.2011. 22:47
За сто година ће опет неки тим стручњака да пронађе микрофилм који открива истину да се све ово није ни десило.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2025 © - vesti online