Utorak 31. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 18.04.2018.
20:57
b92.net, Vestionline A

Vučić: Sačekaćemo tri i po meseća, ali nećemo dočekati

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će Srbija sačekati tri i po meseca, kako je rečeno, za formiranje ZSO, ali se, kako kaže, to neće dogoditi.

Tanjug
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić

Vučić je za RTS rekao da će sutra razgovarati sa visokom predstavnicom EU za spoljnu politiku i bezbednost Federikom Mogerini od koje očeku reči ohrabrenja i dodao da će glavna tema razgovora biti odnos Beograda i Prištine.

"Suštinski mi razgovaramo o odnosu Beograda i Prištine, a sve ostalo je 10 odsto naših razgovora. Taj odnos predstavlja najveću našu prepreku ka evropskom putu", rekao je on. 

Predsednik Srbije je naglasio da iz briselskog sporazuma jedino dogovor o formiranju Zajednice srpskih opština nije ostvaren, ali, kkao navodi, tome se ni ne nada. 

"Sačekaće srbija tri i po meseca za ZSO, ali ja vam sada kažem nećemo ga dočekati. Naša pozicija je čista, ali teška, užasno teška. Mi ne razgovaramo sa Albancima nego sa državama koje su stvarali nezavisno kosovo, sa Amerikancima, Velikom Britanijom... Nama su ruke vezane, a naš cilj i interes je da sačuvamo bezbednost", rekao je on. 

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online