Šešelj: Zle slutnje zbog Amerikanaca na izborima
Predsednik SRS Vojislav Šešelj kaže da ne razmišlja o ostavci, iako su radikali na izborima u Beogradu poraženi, te da je uveren da će se njihova politika reafirmisati u Srbiji.
Lider radikala je rekao da SRS neće menjati svoj program i ideologiju.
- Razmišljamo o političkoj odgovornosti, a o podnošenju ostavke nisam razmišljao, niti ću razmišljati, jer sam odlučio da živim još 20 godina i da se do poslednjeg daha bavim politikom, jer to je moja sudbina - rekao je Šešelj.
Pročitajte još:
* Šešelj: Jedva sam čekao da odem u Hag - da pobedim
* Obradoviću pretili smrću posle duela sa Šešeljom
* Šešelj: Srbi bi Đinđiću oprostili da je ubio Miloševića, ali...
Dodao je da će nastaviti da deluje politički i da radi na reorganizaciji stranke pred predstojeće parlamentarne izbore.
- Radikali su poraženi na nedeljnim izborima - rekao je Šešelj istakavši, međutim, da se on drže Nehruove izjave da je "čovek svojom prirodom osuđen na pobede i poraze, te da će nastaviti borbu i neće menjati ideologiju makar nijedan glas ne dobili".
Ipak, kaže, veruje da će kolektivna svest sazreti do te mere da će radikali na sledećim republičkim izborima bolje proći.
Izrazivši zadovoljstvo, Šešelj je rekao da se u SRS neprekidno pojavljuju novi članovi tako da će "neki mlađi moći da preuzme njegovu funkciju kada dokaže da je sposobniji, pametniji, iskusniji i odgovorniji".
- Rezultati ne zavise samo od našeg rada, već pre svega od narodne volje, a mi smo u kampanji učinili sve što smo mogli - rekao je Šešelj.
Činjenicu da su američki i britanski ambasadori lično obilazili neka biračka mesta u toku beogradskih izbora, Šešelj je nazvao "zlom slutnjjom" i "dramatičnim upozorenjem" Srbiji.
Za to je optužio SAD i Veliku Britaniju i dodao da srpska vlada ne bi, kako je rekao, smela to da gleda skrštenih ruku.
Prema njegovim rečima, nije dovoljno samo reći "poslaćemo i mi posmatrače na američke ili britanske izbore", već treba mnogo ozbiljnije korake preduzeti.
- Pre svega, Vlada bi morala smesta da donese odluku o davanju diplomatskog statusa kompletnom ruskom osoblju Rusko-srpskog centra u Nišu, a zatim da prihvati našu inicijativu da se sličan centar formira na prostoru Vojvodine, a u dogledno vreme i u centralnom delu Srbije - dodao je.
Naveo je da bi to bio samo prvi korak ka obezbeđenju Srbije, te da je potrebno, dodaje, hitno preduzeti mere da se zahteva učlanjenje Srbije u ODKB.
- Srbija ne sme sama, slaba i nezaštićena da dočekuje sledeći veliki udar sa zapada. U tom sledećem velikom udaru biće angažovano mnogo više novca, neuporedivo više tehničkih sredstava, terorističkih akata, nego 2000. godine u vreme priprema za peti oktobar. Srbija treba da se čvrsto integrise sa Rusijom, jer je to put njenog opstanka - istakao je Šešelj.