Vučić u Solunu: Ne želimo nikog da ucenjujemo, ali...
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas u Solunu da bi bilo važno da Srbija dobije okvir kada bi mogla da postane članica EU.
Vučić je, na zajedničkoj konferenciji za štampu sa premijerom Grčke Aleksisom Ciprasom, istakao da Srbija ne želi da ucenjuje, niti traži bilo šta, već samo da zna, i to ne samo kroz odgovor, da postoji perspektiva kada bi mogla da postane članica EU.
Pročitajte još:
* Vučić: Moj sin mi kaže "Ajde ti i tvoja EU", a ja...
Vučić je dodao da to podrazumeva da ispunimo sve uslove, posebno iz poglavlja 23 i 24, kao i sva druga koja su neophodna za članstvo.
- Smatramo da je to važno da bi ljudi u Srbiji bili bolje i značajnije motivisani i stimulisani. Ne tražimo tačnu godinu, ali želimo da znamo okvir kada bi mogla postati ponupravna članica - poručio je predsednik Srbije.
On je istakao da je molio premijera Ciprasa da pomogne po tom pitanju da dobijemo odgovor.
To bi, kako je dodao, mnogo značilo u pristupu građan Srbije i istakao da bi ono što je ostalo od teških reformi mogli brže i sa još većim elanom da sprovedemo.
Inače, predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer Grčke Aleksis Cipras sastali su u Solunu u četiri oka na sastanku koji je trajao duže od planiranih sat vremena, tokom kojeg su usaglasili tekst zajedničke Deklaracije. Deklaraciju treba da usvoji Visoki savet za sarađnju Srbije i Grčke.
Zvaničnici Srbije i Grčke su razgovarali o pospešivanju već dobre saradnje dve zemlje, kao i o situaciji u regionu.
Predsednik Srbije Vučić predvodi delegaciju u kojoj su ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović, ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić, ministar privrede Goran Knežević, ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić i ministar odbrane Aleksandar Vulin koji su učestvovali na prvoj sednici Visokog saveta za saradnju.
Zasedanje Visokog saveta je dogovoreno prilikom posete premijera Aleksisa Ciprasa Beogradu početkom godine, kako bi se tradicionalno prijateljstvo i ekonomski interesi povezali u čvršću formu saradnje, zajedničkih investicija i projekata, određenih okvirima zajedničke evropske budućnosti dveju zemalja.
Nakon sastanka Vučića i Ciprasa potpisano je šest međudržavnih sporazuma, koji treba da pospeše saradnju dve zemlje.