Utorak 20. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Subota 03.06.2017.
10:22
Vestionline, Tanjug A

Vulin: Premijer treba da bude iz SNS

Ministar Aleksandar Vulin izjavio je danas da Srpska napredna stranka (SNS) treba da predloži mandatara jer, kako kaže, najveća partija koja je i najviše doprinela pobedi predsednika Aleksandra Vučića na izborima, treba da ima nekoga ko će voditi vladu.

A. Čukić
SNS da predloži premijera

- Stvari su vrlo jednostavne, prema poslednjim istraživanjima, Aleksandar Vučić uživa poverenje više od 60 odsto ljudi, a samo je na predsedničkim izborima dobio 56 odsto glasova. On ima pravo da predsednik vlade bude neko ko će mu biti blizak, ko će sprovoditi njegovu politiku i ko će nastaviti sa politikom koja je dovela do te ubedljive pobede na izborima - rekao je Vulin gostujući na RTS.

Upitan da li to znači da, ukoliko ne bude tako i ako se pokažu tačni novinski napisi da su koalicioni partneri, konkretno lider SPS Ivica Dačić  bliži tom mestu, vlada neće izvesno nastaviti u tom pravcu, Vulin kaže da je Vučićev autoritet takav da svako ko bi pokusao da promeni kurs ove vlade, u tome sigurno ne bi uspeo i ne bi imao podršku birača za to.

- Smatram da najveća partija, koja je i okupila ovu koaliciju i povela promene u Srbiji, treba da ima predsednika vlade. To je najdirektnija i najbrža veza sa predsednikom države, koji će, zahvaljujući svom autoritetu i broju glasova, imati pravo da da mandatara i realnu mogućnost da svoj izbor podrži u vremenu koje dolazi. Moj stav je i dalje da SNS treba da predloži mandtara - rekao je Vulin.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online