Subota 17. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
5
Nedelja 10.03.2013.
07:46
Beta A

"Očekuju nas teški pregovori"

Suzana Grubješić kaže da će nova runda dijaloga u Briselu biti teška, s obzirom na to da kosovski Albanci neće prihvatiti nadležnosti zajednice srpskih opština.

Priština neće prihvatiti predlos Beograda: Suzana Grubješić
 

Zajednica srpskih opština bi, prema njenim rečima, bila u skladu sa evropskim standardima decentralizacije. Grubješić kaže da od državnog vrha očekuje da učini sve kako bi se došlo do kompromisnog rešenja sa kosovskim Albancima, ali da to neće biti lako.

"To neće biti nimalo lako, s obzirom na odbijanje Albanaca da se zajednici srpskih opština dodele nadležnosti koje su u skladu sa evropskim standardima decentralizacije", kaže ona za "Kurir".

List prenosi i stav bivšeg ambasadora Srbije u Berlinu Ognjena Pribićevića koji smatra da je ovaj sastanak bitan, prelomni momenat, ali sa sve manjom šansom za dobijanje datuma od EU, kojom, kako kaže, diriguju SAD.

Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton primiće u ponedeljak u Briselu državni vrh Srbije. Pribićević ocenjuje da je Ešton pozvala srpski "trojac" kako bi im prenela poruku o dijalogu, a potom čula istav

Tači: Izjava Dačića kajanje!

svakog pojedinačno.

"Naši lideri su, naime, u poslednje vreme davali različite izjave koje su odslikavale šumove u vezama među njima", zaključuje Pribićević.

POVEZANE VESTI

Nedelja 10.03.2013. 08:00
"тешки разговори" Они што су ратовали за то што сте ви продали, њима је лако било? Шта нам раде, јој, јој!
Nedelja 10.03.2013. 08:57
A ko vas to tjera na pregovore ???
Nedelja 10.03.2013. 09:14
"S obzirom na to da kosovski Albanci neće prihvatiti nadležnosti zajednice srpskih opština." То ни американци неће и то је њихов амбасадор недвосмислено рекао.Закључак је да од ЕУ интеграција нема ништа.Окрените се државама које хоће да улажу,а са ЕУ задржати достигнути ниво јер су нам и они битни,опет због других који ће доћи само ако смо у добрим односима са ЕУ.Све је јасно и простије не може да буде.Проблем је што ови наши титулари или то не виде или раде за нечије интересе што је и највероватније.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2026 © - vesti online