Petak 13. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Nedelja 27.01.2013.
23:11
Fonet A

Ministar Mrkić u martu u Zagrebu

Hrvatska ministarka spoljnih poslova Vesna Pusić dogovorila se sa srpskim ministrom Ivanom Mrkićem da poseti Zagreb u martu, na marginama samita Evropske unije i Zajednice država Latinske Amerike i Kariba u Čileu, piše hrvatska štampa.

Ministar spoljnih poslova Srbije Ivan Mrkić
 

Pusić se dogovorila i sa crnogorskim ministrom spoljnih poslova i evropskih integracija Igorom Lukšićem da poseti Zagreb u februaru.

"Vrlo produktivan sastanak. Prošli smo kroz puno tema i nastojimo da u svakoj od njih dođe do nekog napretka. Radimo i konkretne dogovore, ali o tome ćemo detaljnije kada dođem u Zagreb početkom marta", rekao je šef diplomatije Srbije Ivan Mrkić.

"Onda ćemo sve ovo o čemu i sada razgovaramo, a ponavljam, nije nam prvi put, nastojati što bolje obaviti i da bi svakim susretom malo više poboljšavali naše odnose i davali priliku svim onim dobrim stranama koje krase i jednu i drugu državu", rekao je Mrkić.

Pusić je rekla da imaju odličnu saradnju od kada su počeli razgovarati o odnosima Hrvatske i Srbije.

"To treba biti primer za odnose u regiji i nadam se da ćemo tome doprineti našom saradnjom", rekla je Pusić. Ona je dodala da joj je drago da je Mrkić pristao na dolazak u Zagreb.

"Definisali smo smo listu tema o kojima ćemo razgovarati i za koje ćemo se pripremiti. I prva tema o kojoj ćemo razgovarati biće mogućnost naših prekograničnih projekata za koje se spremamo i koji su uz sve ostalo i dobra poruka ljudima i s jedne i druge stranice granice", istakla je Pusić.

Ona je rekla da je sa crnogorskim kolegom, Lukšićem s kojim će se u Zagrebu sastati u drugoj polovini februara, razgovarala o važnim temama vezanih za ulazak Hrvatske u Evropsku uniju i uspostavljanju što bolje komunikacije i prekograničnoj saradnji.

POVEZANE VESTI

Ponedeljak 28.01.2013. 08:21
Još uvek nepoznat!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2026 © - vesti online