I telad u Tadićevoj kampanji
Boris Tadić mazi telad, obilazi njive i poljoprivredna gazdinstva pod izgovorom da to radi kao predsednik Republike, a u stvari promoviše program svoje Demokratske stranke. Jedino je njemu dozvoljeno, kao nekad Miloševiću, da tokom kampanje ima sve vreme ovog sveta na svim televizijama, kaže za "Vesti" Željko Ivanji, poslanik Dinkićeve stranke Ujedinjeni regioni Srbije (URS).
Žalili ste se Republičkoj radiodifuznoj agenciji (RRA) da se Tadić pojavljuje na televiziji više od lidera ostalih stranaka?
- To je vrlo primetno. Takvu situaciju nismo imali još od vremena Miloševića, koji je isto to radio. Svim strankama je limitirano vreme koje mogu da iskoriste u medijima, jedino Borisu Tadiću nije. Koristi državnu televiziju za svoju ličnu predizbornu promociju.
Šta očekujete od RRA?
- Uputili smo prigovor RRA zbog najgrubljeg kršenja Opšteg obavezujućeg uputstva u predizbornoj kampanji. Tražimo da hitno upozori sve emitere da sve aktivnosti Borisa Tadića, izuzev onih koje se striktno tiču vršenja ustavnih ovlašćenja predsednika Republike Srbije, svrstaju u stranački predizborni blok.
Nije Srbija samo BeogradIz vaše stranke poručuju da političari nisu izašli iz beogradskog "kruga dvojke" i da ne znaju kako se živi u unutrašnjosti? |
Na koji način krši pravila predizborne kampanje?
- Tadić se sakrio iza funkcije predsednika, pa ga non-stop gledamo na televiziji kako obilazi plastenike, zemljoradnike, mazi telad... Da ironija bude veća, DS te iste sadržaje koji su predstavljeni kao aktivnost predsednika, kasnije emituje kao svoju stranačku propagandu u plaćenim predizbornim reportažama od pet minuta i direktno zloupotrebljava funkciju predsednika države za stranačku promociju.
Ko su vam poželjni partneri za koaliciju nakon izbora?
- U ovom trenutku su nam najbitniji izborni rezultati, o koalicijama ćemo naknadno.
Sa kim nikako ne biste u koaliciju?
- Više puta smo ponovili i nismo promenili mišljenje. Nikako ne bismo sa radikalima i Tominim naprednjacima.
Iz DS-a poručuju da će buduću vladu formirati iste stranke. Hoćete li vi biti njen deo?
- Postoji mogućnost. Ipak, nikad ne bismo pristali da budemo deo vlade koja ima slabog premijera i više od petnaest resora.
Govorite o departizaciji javnog sektora, gde ste bili do sada?
- Pokrenuli smo to pitanje još pre dve godine u parlamentu, ali nismo imali podršku.
Neka istraživanja kažu da nećete preći cenzus?
- Verujem da ćemo ostvariti dvocifreni rezultat.
Sablasno u Crnoj TraviKoje mesto u unutrašnjosti Srbije je na vas ostavilo najupečatljiviji utisak? |