Sreda 31. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
12
Sreda 08.02.2012.
14:38
Beta A

Nema napretka uz evrointegracijsku politiku?

Predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Vojislav Koštunica ocenio je danas da "nema govora" o promenama u Srbiji i ekonomskom napretku, ako nakon izbora bude nastavljena dosadašnja politika evropskih integracija.

Vojislav Koštunica

"DSS je otvorena za ozbiljne i odgovorne razgovore o političkoj neutralnosti i podvlačenju crte kada je reč o procesu evropskih integracija. Ako i posle izbora Srbija nastavi da sprovodi dosadašnju politiku evropskih integracija, onda nema ni govora o pravim promenama, niti o početku postupnog napretka Srbije", navodi se u izjavi Koštunice dostavljenoj agenciji Beta.

Prema njegovim rečima, politička neutralnost umesto članstva u EU omogućava ekonomsku saradnju sa Unijom, i to je prava mera odnosa sa EU koja odgovara Srbiji.

"Najvažniji cilj je da Srbija proglasi političku neutralnost, jer nije u našem nacionalnom interesu, niti je u interesu građana, niti u interesu naše privrede da nastavimo proces učlanjivanja u Evropsku uniju", ocenio je predsednik DSS.

Dodao je da se "propadanje zemlje mora zaustaviti", a da je Srbija "najviše propala sprovodeći politiku da EU nema alternativu".

"Zaustavljanje urušavanja zemlje i građana je moguće samo ako Srbija proglasi političku neutralnost i digne ruke od velike zablude da evropske integracije koriste našoj zemlji i našim građanima", naveo je lider DSS. Prema njegovim rečima, Srbiji je potrebna promena, nova nacionalna politika, kao i da novi saziv Skupštine Srbije i nova vlada proglase političku neutralnost.

"DSS sa čvrstim uverenjem zastupa politiku neutralnosti i od odlučujućeg uticaja za budućnost zemlje je da posle izbora Skupština proglasi političku neutralnost Srbije", naveo je Koštunica.

POVEZANE VESTI

Sreda 08.02.2012. 14:41
BRAVO VOJO! OVO SE ZOVE SAH-MAT! DIJAGNOZA KRATKA JASNA I TACNA!
Sreda 08.02.2012. 14:41
Tako je vojo.zasto se utrpavamo tamo gde nas ocigledno nece.ucene i pritisci sve na nasu stetu....oni nas nece ovakve u evropu.sa komunistickim idejama i kadrovima dece komunista...a i EU je na staklenim nogama..eutralnost je najbolja opcija.slazem se
Sreda 08.02.2012. 15:27
Ovo je isti text od pre neki dan !?
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2025 © - vesti online