Ponedeljak 23. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Subota 23.04.2011.
15:17
Vestionline A

Hočevar: Ljubavlju preobrazimo sebe

Nadbiskup beogradski Stanislav Hočevar poručio je svima da postojanom ljubavlju preobraze sebe, svoje porodice i svoje zajednice, čestitajući Uskrs rečima Hristos vaskrese, vaistinu vaskrese!

Stanislav Hočevar

Praznik Hristove pobede nad zlom, grehom i smrću svi mi hrišćani slavimo zajedno, naglasio je Hočevar u Uskršnjoj poslanici i poželeo vernicima da im slavlje Uskrsa omogući da se ne plaše nikakvih bolova i teškoća.

Naša nada u pravo duhovno proleće i istinsko zajedništvo nikada, dakle, ne propada, ocenio je Hočevar, jer je osigurana upravo snagom "Njegove ljubavi".

Pobedimo svaku sebičnost i zaživimo savršenu ljubav. Ko savršeno voli nikad ne treba da beži iz svog bića, iz svoje zemlje, iz svojih teškoća, poručio je Hočevar.


U ljubavi i snazi Hristovog vaskrsenja, naglasio je Hočevar, moguće je obistiniti pravi izlazak iz carstva ništavila.

Ako smo u gresima, napominje Hočevar, pokajanjem je moguće pomiriti se s Bogom i braćom. Ako živimo u mržnji ili predrasudama i lošim navikama, dodao je on, onda proučavanjem, razgovorom, savetovanjem i molitvom možemo da izađemo iz obruča tamnih sila.


Ako je naša zajednica ili narod do sada živeo u sukobima, energiju napetosti Hristovom snagom preobrazimo u sinergiju saradnje, istakao je Hočevar.


Prema njegovim rečima, ako nas je istorija do sada razdvajala i dosadašnja kultura hranila uzajamnom odbojnošću, u Isusovom izlasku možemo da pronađemo nove puteve jedinstva u različitosti.


Živeći u prostoru i vremenu, uvek smo u opasnosti da nas prolazni život ograniči, zatvori i ogradi. Hristov izlazak omogućava nam da u granice naše ličnosti i svetova uđe beskonačnost, u naše neuspehe i grobove dar apsolutne budućnosti - život večni, poručuje Hočevar.


Pođimo zajedno sa vaskrslim Isusuom u naš svakodnevni život, njegovom snagom oslobodimo se svih duhovnih robovanja i hodajmo putevima milosti i Božje volje, zaključio je Hočevar.

POVEZANE VESTI

Subota 23.04.2011. 23:27
Cuvajmo se ovih slatkorecivih ...Hristos Voskrese !
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online