Policija RS pohapsila jatake
Policija i inspektori stegli su obruč i priveli veći broj osumnjičenih koje terete da su nakon subotnjeg obračuna u kojem je ubijen Nedeljko Ćulum (19) pružili pomoć beguncima Slaviši Ćulumu (26) i Dejanu Čajiću (24), potvrđeno je "Nezavisnim novinama".
Izvor blizak istrazi pojasnio je da je dosadašnjom istragom utvrđeno šta su begunci radili neposredno pre obračuna, te gde su se kretali i boravili u danima nakon obračuna kriminalnih grupa koji je šokirao Banjaluku.
Slaviša Ćulum, Čajić, pokojni Nedeljko Ćulum i Dejan Kostić (20), koji je u međuvremenu pritvoren, u subotu pre obračuna naoružali su se pištoljima i automatskom puškom kod prijatelja Damjana Tunića, čija kuća se i nalazi u neposrednoj blizini benzinske pumpe "Parma trend" gdje je bilo "finale" sukoba, nezvanično saznaje list.
Nakon obračuna, naveo je izvor, begunci Ćulum i Čajić su se ''fijat tipom'' odvezli i vratili oružje kod Tunića koji ih, međutim, nije mogao primiti na spavanje, pa su otišli dalje. Tokom pretresa Tunićeve kuće pronađeno je i zaplenjeno oružje koje su članovi Ćulumove grupe koristili tokom obračuna.
Pošto ih Tunić nije primio da prespavaju, u priču se umešao drugi jatak Milan Rujević (23), sin poznate banjalučke advokatice Vesne Rujević, koji ih je smestio kod Siniše Tešanovića u banjalučkom naselju Petrićevac. Begunci su tu prespavali noć nakon obračuna, a zatim, navode u policiji, u ponedjeljak u strogoj tajnosti pobegli van Banjaluke.
Izvor lista blizak istrazi ispričao je da je policija zatim otkrila većinu jataka koji su na neki način pružili pomoć beguncima da na kraju nestanu iz Banjaluke.
U Banjaluci je tokom vikenda došlo do pucnjave u naselju Rakovačke Bare. Od posledica ranjavanja u Kliničkom centru Banjaluka preminuo je Nedeljko Ćulum. Jovan Jošilo je u ovom obračunu ranjen. U pucnjavi je učestvovao i Dejan Kostić koji je uhapšen.
Banjalučka policija i dalje traga za Slavišom Ćulumom i Čajićem, osumnjičenima da su prisustvovali pucnjavi.