Subota 6. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Utorak 30.10.2012.
11:37
telegraf.rs, Blic A

Dečak se u dvorištu vrtića ubo na iglu narkomanskog šprica!

Četvorogodišnji S. L. povređen je u dvorištu vrtića “Lipa” na Dorćolu kada je, igrajući se sa vršnjacima u dvorištu, naišao na upotrebljen narkomanski špric sa iglom na koju se ubo.

Foto: Arhiva

Povreda na dlanu leve ruke je dečaku sanirana, a špric je poslat na analizu koja je pokazala da dete na svu sreću nije zaraženo.


- Vaspitačica nas je pozvala u petak i obavestila nas da se naš sin povredio. Bili smo u šoku kada smo stigli u vrtić, jer su mu jakna i majica bili umrljani krvlju, a na ruci se video modar trag od uboda. Odmah smo ga odveli u dom zdarvlja, gde su mu kao meru prevencije dali antibiotik i uput za toksikološku analizu krvi iz šprica na VMA - kaže majka povređenog dečaka.


Ona dodaje da su im u ovoj ustanovi objasnili da ne rade takve analize i uputili ih na neku od privatnih klinika.


- Svi su bili jezivo neljubazni, činilo nam se kao da niko ne shvata ozbiljnost situacije. Taj dan smo prošli kroz četiri klinike dok nam konačno nisu izašli u susret u jednoj od privatnih laboratorija, a uveče smo dobili rezultate koji su na sreću bili negativni - kaže ona.


Majka će sina u narednih devet meseci morati da vodi na redovne kontrole krvi radi perioda inkubacije, kako bi se otklonila svaka sumnja da nije zaražen virusom.

POVEZANE VESTI

Utorak 30.10.2012. 12:07
Auu bem ti zivot...kako zivot moze da ti se okrene za sec i za dete i za roditelje.
Utorak 30.10.2012. 13:53
A sta ce zaposleni po ovim klinikama da urade ako se i oni slicno "zaraze", hoce li i oni da idu kod privatnika ili ce analize uraditi licno u svojim klinikama?? Pa svaka klinika ima tj. MORA da ima uslove za proveru krvi na HIV!!! Verovatno vadite krv jos uvek bez AIDS-rukavica!?
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2025 © - vesti online