Nedelja 14. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Subota 03.03.2012.
03:33
Beta A

Uhapšeni zbog zloupotrebe 6 miliona evra

Policija je uhapsila grupu od 11 osumnjičenih da su zloupotrebama uzeli više od šest miliona evra na štetu privatizovane kruševačke Fabrike ulja i mlinsko-pekarskih preduzeća "Branko Perišić" i "Šumadija" iz Vrnjačke Banje i Republičke direkcije za robne rezerve, saopštio je danas MUP Srbije.

Osumnjičeni su od 2007. godine do oktobra 2011. godine izvlačili kapital iz privatizovanih preduzeća plaćanjem nepostojećih poslova, poput avansa, konsalting usluga i neizvršenih građevinskih radova. Policija je navela i da su kao odgovorna lica sačinjavali i overavali ugovore o pozajmicama kojima su neosnovano prenosili novac na svoje račune.

Osumnjičeni su od 2007. godine do oktobra 2011. godine izvlačili kapital iz privatizovanih preduzeća plaćanjem nepostojećih poslova, poput avansa, konsalting usluga i neizvršenih građevinskih radova
 

"Osumnjičeni su grubo povredili ovlašćenja u pogledu upravljanja i raspolaganja imovinom Direkcije za robne rezerve Beograd tako što su prodali 2.691.088 litara jestivog ulja i 5.609.000 kilograma merkantilne pšenice koje su bili dužni da proizvedu i uskladište u poslovnim prostorijama AD 'Plima M' Kruševac i AD 'Plima PEK' Kruševac", navela je policija.

Svi se terete za više krivičnih dela zloupotrebe službenog položaja. Uhapšeni su Božina M. (1936) iz Beograda, većinski vlasnik i direktor preduzeća "Plima M" i "Plima PEK" i Dejan M. (1965), predsednik upravnih odbora i zastupnik tih preduzeća, kao i još devet osumnjičenih.

I ovo:

Policija uhapsila 11 direktora i inspektora

Fabrika ulja u Kruševcu preimenovana je posle privatizacije u Plima M, a mlinsko-pekarska industrija Branko Perišić u Plima Pek, dok je Šumadija iz Vrnjačke Banje preimenovana u "Plima Vrnjci". Osumnjičeni se terete da su nelegalnu imovinsku korist od najmanje šest miliona evra pribavili Božinu M. i Dejanu M. a na štetu privatizovanih preduzeća i Republičke direkcije za robne rezerve. Novac su koristili za kupovinu nekretnina i plaćanje obaveza prema Agenciji za privatizaciju za kupljena preduzeća.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
  • 2025 © - vesti online