Ponedeljak 15. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 02.01.2019.
12:14
Tanjug, Vestionline A

Odgovornost je sada u makedonskom Sobranju

"Postoji velika nada za sprovođenje Prespanskog sporazuma s Grčkom u 2019. godini, a to sada zavisi od makedonskog Sobranja", izjavio je ministar spoljnih poslova Makedonije Nikola Dimitrov u intervjuu za MIA.

pixabay.com
 

- Odgovornost je sada na Sobranju i ona stvara dodatni izazov tokom obezbeđivanja političke podrške za sprovođenje Sporazuma, odnosno da se istovremeno ne ugroze suštinski evropski principi poput pravde i odgovornosti. Ta linija je tanka, ali ključna i suštinska. Ovaj trenutak je istorijski i nameće mudrost, odgovornost i viziju svih koji su uključeni u proces kako bi prepoznali momenat i učinili pravu stvar - istakao je Dimitrov. 

On je ocenio i da nadu da će Sporazum biti realizovan ojačava i novogodišnja izjava makedonskog predsednika Ðorđa Ivanova, koji nije potpisao sporazum koji je Sobranje usvojilo dvotrećinskom većinom, da će Makedonija ove godine konačno dobiti poziv za učlanjenje u NATO. 

Grčki premijer Aleksis Cipras u svojoj novogodišnjoj poruci je izrazio uverenje da će Sporazum iz Prespe, koji predviđa promenu imena severnog suseda u Republika Severna Makedonija, biti ratifikovan u grčkom parlamentu. 

- Činom ratifikacije Sporazuma iz Prespe, Grčka će konačno zaštiti svoju veliku kulturnu baštinu i grčki karakter antičke Makedonija, a istovremeno obezbeđuje i svoju vodeću ulogu u širem regionu Balkana - rekao je grčki premijer u svom novogodišnjem obraćanju. 

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2025 © - vesti online