Pretnje posle crne liste
U Bosni se ne stišava afera sa spiskom organizacija i ličnosti koje su navodno pretnja po bezbednost ove države.
I dok je ministar policije BiH, Dragan Mektić u više navrata demantovao postojanje takve liste, politički analitičar i stručnjak za bezbednost i terorizam Dževad Galijašević, jedan od "apostrofiranih" tvrdi da se njegova "satanizacija" nastavlja direktnim pretnjama Saveza sindikata policijskih organa u BiH da će "preduzeti sve zakonom dopuštene mere i radnje s ciljem zaštite digniteta policijske službe i samih uposlenih u policijskim agencijama BiH".
Nisam se uplašio
Dževad Galijašević kaže da je jasno shvatio pretnje, ali da se nije uplašio.
- Meni je apsolutno jasno da je ovo samo nastavak sirovih pretnji, ugrožavanja i hajki. Neće me ućutkati ni pretnjama zatvaranjem, niti bilo kojim drugim radikalnijim upozorenjima - decidan je Galijašević.
- Reč je o neprimerenoj i krajnje neukusnoj pretnji slobodnom razmišljanju u BiH. Sindikalcima je "zasmetao" moj autorski tekst, pa su sastavili dopis. Ali, zbog čega sličan dopis nisu napisali kada ih je ministar bezbednosti BiH Dragan Mektić, u pokušaju da satanizuje pojedine ličnosti i organizacije u Republici Srpskoj, označio kao pretnju po nacionalnu bezbednost, a da je istovremeno svesno prećutao da trenutno u BiH radikalne vehabije deluju u 64 naselja, odnosno u 22 paradžemata. U pitanju je oko 6.000 ljudi koji su zaista najveća pretnja svakoj državi, pa tako i Bosni - ogorčeno primećuje Galijašević i dodaje da je smešan izgovor da je sindikalcima zasmetao njegov tekst o "brodu ludaka" koji je govorio o situaciji u bezbednosnom sektoru na nivou BiH.
- To je analiza o lošim bezbednosnim politikama i strukturama, gestapovskim manirima i neznanju Obaveštajno-bezbednosne agencije. Kao što policija u BiH nije vlasništvo ni SDA ni Bakira Izetbegovića, tako nije ni Dragana Mektića, a to isto važi i za obaveštajne službe. Nažalost, one su danas pretvorene u sredstva medijske propagande - ističe Galijašević.