Ponedeljak 8. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 06.08.2017.
13:35
Vestionline, Tanjug A

Plenković: Bar jedan fiksni hrvatski poslanik u Skupštini Srbije

Premijer Hrvatske Andrej Plenković izjavio je da bi "bilo dobro da se reši pitanje barem jednog fiksnog poslanika hrvatske manjine" u Narodnoj skupštini Srbije.

Reuters
Plenković: Bitne su hrvatske manjine

Plenković je to kazao u intervjuu za "Jutarnji list", odgovarajući na pitanje kakvi su sada odnosi sa Srbijom, koja otvorena pitanja bi mogla biti prva na redu za rešavanje i da li planira uskoro sastanak sa novom srpskom premijerkom.

"Anu Brnabić sam upoznao u Trstu, 12. jula, tada smo i prvi put razgovarali. Videli smo se i u sredu u Podgorici. Sa (predsednikom Srbije Aleksandrom) Vučićem sam se sreo nekoliko puta. Naša je politika takva da nismo prikupljali nikakve poene na zaoštravanju odnosa sa Srbijom, što je, inače, bila standardna procedura u izborno vreme", kazao je Plenković.On je rekao da

hrvatske vlasti "tako stvaraju preduslove za rešavanje otvorenih pitanja na nekim drugim osnovama" i dodao da je "za Hrvatsku izuzetno važno pitanje zaštite prava hrvatske manjine u Srbiji".

"Ako je srpska manjina u Hrvatskoj putem svojih predstavnika deo parlamentarne većine, onda bi u Srbiji bilo dobro da se reši pitanje barem jednog fiksnog zastupnika hrvatske manjine, da se reši pitanje prava na obrazovanje, kulturu, da se konačno reši pitanje nestalih osoba, što nam je od izuzetne važnosti, kao i svih drugih pitanja", kako je on rekao, "iz vremena agresije Miloševićevog režima".

On je kazao i da hrvatske vlasti "naravno očekuju i da se razreši pitanje Zakona o organizaciji i nadležnosti državnih tela Republike Srbije u postupku za ratne zločine".

"To potencijalno ugrožava hrvatske državljane i želimo da se to reši", rekao je Plenković.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2025 © - vesti online