Nedelja 11. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Subota 09.11.2013.
18:02
Srna A

Hrvatska: Usvojena deklaracija kojom se upozorava na položaj Srba

Predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Igor Radojičić izjavio je Srni da je na današnjoj Skupštini Srpskog narodnog vijeća u Zagrebu usvojena Deklaracija kojom se upozorava na položaj Srba u Hrvatskoj i traži rešavanje niza pitanja, kao što su ljudska i imovinska prava, te pitanja jezika i pisma.

Rešiti probleme Srba u Hrvatskoj: Igor Radojčić
 


Radojičić je naveo da se ta pitanja odnose i na pristup suđenjima i otkrivanju ratnih zločina počinjenih u Hrvatskoj.

"Cilj mog prisustva bilo je da u ime institucija i naroda Republike Srpske pružim razumevanje i podršku radu Srpskog narodnog vijeća i borbi za ostvarivanje boljih prava Srba u Hrvatskoj, koji se suočavaju sa još mnogo izazova i poteškoća", rekao je Radojičić.

On je dodao da Srpska sarađuje sa Srpskim narodnim vijećem, čiji su predstavnici često gosti u Banjaluci, kao što i predstavnici Srpske učestvuju na njihovim događajima u Zagrebu i Hrvatskoj.

"Želimo da u tom kontaktu, s jedne strane, izrazimo razumevanje, a s druge strane, u našem kapacitetu koliko možemo da podržimo rad i borbu za bolja prava Srba u Hrvatskoj", naglasio je Radojičić.

On je naveo da je Skupštini Srpskog narodnog vijeća u Zagrebu prisustvovalo oko 1.700 učesnika koji su članovi lokalnih skupština i drugi zvaničnici iz reda srpskog naroda, te predsednik Vlade Hrvatske Zoran Milanović, izaslanik patrijarha srpskog Irineja vladika Fotije, predstavnici predsednika Hrvatske i Srbije, te predstavnici nevladinih organizacija.

Radojičić je napomenuo da je današnja Skupština Srpskog narodnog vijeća druga posle ratova na ovim prostorima i raspada Jugoslavije, te da baštini tradiciju nekadašnje srpske skupštine iz Sremskih Karlovaca od prije 150 godina.

POVEZANE VESTI

Subota 09.11.2013. 20:11
Polozaj preostalih Srba u Hrvatskoj nikog na svijetu ne interesuje...ponajmanje nazalost ni samu srpsku Vladu ..iz tih razloga sve je to sviranje u gudalo uz pjesmu trla baba lan.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
  • 2026 © - vesti online