Četvrtak 26. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 02.09.2013.
23:18
Nezavisne novine A

Banjaluka: Greškom uništio ministarkin "pasat"

Policija Republike Srpske uhapsila je Mirka Kovačića (24) iz Banjaluke, koji je u nedelju iza ponoći pajserom polupao automobil "pasat" u dvorištu porodične kuće Srebrenke Golić, ministarke za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju RS. Imovina ministarke RS uništena je "greškom", jer je Kovačić nameravao da polupa automobil vlasništvo B.A, policajca zaposlenog u KPZ Banjaluka na Tunjicama.

Pošao u obračun sa policajcem, nabasao na ministarku
 

Da čitav slučaj bude još tragičniji, automobil koji vozi "prava" meta napada je takođe "pasat" i ima poslednja tri broja registracije identična kao i automobil parkiran u dvorištu Golićevih.


Osumnjičeni je policiji priznao krivično delo i preuzeo svu krivicu na sebe, čime je skoro oslobodio trojicu saučesnika koji su se dovezli s njim u automobilu "reno klio" stranih registracija pred kuću Golićeve. Motiv napada je sukob koji je u subotu veče kulminirao u jednom od banjalučkih noćnih klubova između Kovačića, koji je pre tri meseca izašao iz banjalučkog zatvora, i policajca iz KPZ-a.
 

"Revoltirani Kovačić je s kolegama prolazio Bulevarom vojvode Stepe Stepanovića i ugledao 'pasat'. Odmah je izašao s pajserom i počeo da ga lupa ne znajući da se radi o dvorištu kuće ministarke Srebrenke Golić", objasnio je izvor banjalučkih "Nezavisnih novina".

U vezu s Kovačićevim napadom dovodio se Sveto Janković (29) iz Banjaluke, koji je u septembru 2010. godine osuđen na 13 meseci zatvora, jer je pucao na Tatjanu Nišić, ekološkog inspektora i poslanika SNSD-a u Narodnoj skupštini RS. Međutim, utvrđeno je da je Janković pre napada na ministarkin auto napustio društvo u kojem je bio Kovačić.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2026 © - vesti online