Petak 23. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 27.01.2012.
15:15
Srna A

Tužilaštvo BiH bez komentara na iznenadne smrti ratnih zločinaca

Tužilaštvo BiH nije moglo da odgovori na pitanje novinara Srne kako ova institucija gleda na iznenadne i indikativne smrti Miralema Macića, Enesa Tucakovića i Jasmina Guske, koji su osumnjičeni za zločine počinjene 1992. godine nad Srbima u Bradini, u opštini Konjic.

''Tužilaštvo BiH ne može da da nikakav komentar'', bio je jedini odgovor koji je Srna dobila.

Advokat Duško Tomić prvi je izrazio sumnju u pogledu činjenice da su u poslednja tri dana iznenada umrli Macić i Tucaković, koji će danas biti sahranjeni u Konjicu, dok je Guska preminuo ranije.

Ćuti: Tužilaštvo BiH

On je najavio da će porodica Macić podneti tužbu protiv bolnice u Novoj Biloj zbog smrti Miralema Macića.

Tomić je podvukao da je pitanje iznenadnih umiranja ovih ljudi osumnjičenih za ratni zločin protiv srpskog naroda, s obzirom na sve okolnosti, veoma čudno i indikativno, jer ''ni Guska, ni Tucaković ni Macić nisu bili za umiranje''.

Prema njegovim saznanjima, Tucaković, koji je bio ratni komandir Maciću, trebalo je ovih dana da bude uhapšen i predat Tužilaštvu BiH.

On je podsjetio da je Tucaković na Sudu BiH bio svedok protiv Miralema Macića, protiv koga se u Sudu BiH vodi postupak za zločine nad srpskim civilima u Bradini 1992. godine. S obzirom na nove okolnosti, Sud BiH trebalo bi da donese rešenje kojim se obustavlja krivični postupak protiv Macića.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
  • 2026 © - vesti online