Subota 24. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 11.07.2010.
12:42 >> 13:21h
Tanjug A

Cvetković: Minimalno poskupljenje struje

Vlada Srbije neće odobriti još jedno poskupljenje struje da ne bi ugrozila ciljanu inflaciju za ovu godinu, a ako i bude morala da dozvoli novo povećanje cene električne energije, ono će biti minimalno i daleko manje od traženih 35 do 40 odsto, izjavio je danas premijer Mirko Cvetković.

Vodi računa o inflacijei: Mirko Cvetković


"Zbog toga je sigurno da država neće posegnuti za tim korakom da dovede u pitanje targetiranu inflaciju i odluka o tome će svakako biti doneta kada sve bude na stolu. Ali, nema govora o procentima koji su pomenuti", istakao je Cvetković, komentarišući najavu čelnika Elektroprivrede Srbije (EPS) da bi realno poskupljenje struje ove godine trebalo da bude između 35 i 40 odsto.


Predsednik Vlade Srbije podsetio je da su za 2010. godinu bila planirana dva poskupljenja struje - 10 plus 10 odsto i početkom godine je cena električne energije povećana za 10 procenata, a od drugog poskupljenja se odustalo.


"Sada ćemo videti da li je to što smo odustali u redu ili nije, naravno, mereći efekte na inflaciju", rekao je Cvetković, i napomenuo da EPS mora prvo da uputi predlog za poskupljenje Agenciji za energetiku, koja će ga podržati ili odbiti, a ako ga podrži, onda taj predlog upućuje na saglasnost Vladi Srbije, koja donosi konačnu odluku.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2026 © - vesti online