Sreda 11. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
4
Utorak 12.03.2013.
18:34
Beta A

Dačić: Herojstvo je naći Srbinu posao

Italijanska fabrika Andrea konfecioni za proizvodnju cirada za automobile otvorena je u utorak u Jagodini, a premijer Srbije Ivica Dačić je tom prilikom kazao da je otvaranje radnog mesta herojstvo i prava bitka za Srbiju.

Dali strancima 9.000 evra po radniku da otvore fabriku, pa se skromno nazivaju narodnim herojima: Drugovi Palma, Mali Sloba i Mlađa u društvu fabrikanata i političara iz Italije
 

"Vreme je da u Srbiji promenimo prioritete. Herojstvo je otvoriti radno mesto, ovo je prava bitka za Srbiju. Ništa neće vredeti ako držimo političke govore ako u ekonomskom smislu narod ne počne da živi bolje", rekao je Dačić.


Dačić je rekao da je odgovornost Vlade da obezbedi uslove da građani Srbije žive onako kako zaslužuju, a da istovremeno vodi računa o državnim i nacionalnim interesima.


U italijanskoj fabrici Andrea konfecioni trenutno je zaposleno 150 radnika, a do septembra će biti zaposleno još 350. Vrednost te investicije je oko devet miliona evra. Država je obezbedila subvencije od 9.000 evra po radniku, a grad besplatno zemljište s kompletnom infrastrukturom.


Otvaranju fabrike prisustvovali su ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić, vlasnica fabrike Paula Taveli, itlijanski ambasador Armando Verikio i predsedik Skupštine grada Jagodine Dragan Marković.

POVEZANE VESTI

Utorak 12.03.2013. 19:20
PA DA BITNO JE DA STE VI SEBI ORGANIZOVALI JANJECU BRIGADU. OBILNA PREZDERAVANJA, SVE KRMAK DO KRMKA.
Utorak 12.03.2013. 23:47
Neverovatan bezobrazluk. Na osnovu subvencija strancima obezbedjujete besplatnu radnu snagu za 4 do 5 godina a svom stanovnistvu namicete poreze koje ne mogu da plate. Da ste iskreni dali bi toliki kredit svakom seoskom domacinstvu u Srbiji i pola bi stanovnistva otislo na selo da obradjuje zemlju. ALI ZNATE VI DA JE SIROMASAN NAROD NAJLAKSE KONTROLISATI.
Četvrtak 14.03.2013. 07:47
Al' su se nagurali oko crvene trake. Sve za interes slikanja.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online