"Železnička i "Bristol" ostaju Beogradu"
Ne postoji projekat koji je više kritikovan u Evropi od "Beograda na vodi", ali Beograd se menja, čitav taj kraj se menja i Savamala ponovo postaje centar grada, rekao je zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
On je, gostujući na TV Hepi, istakao da je ovakav projekat planiran još šesdesetih godina prošlog veka .
- Isto je i sa železničkom stanicom. Od 1972. godine u svim planovima grada se predviđa izmeštanje železničke stanice, a sada se kritikuje što je ona premeštena u Prokop. Stara zgrada biće pretvorena u muzej, dok će na mestu gde su bili peroni biti umetnička galerija i to su objekti koji ostaju Beogradu. Kao što i hotel "Bristol" i zgrada Beogradske zadruge ostaje Beogradu - rekao je Vesić.
On je dodao da je Beograd na vodi najvažniji projekat u Beogradu u okviru koga stiže 3,5 milijarde evra i na čijem gradilištu je svakodnevno oko 1.500 radnika.
- Na tom mestu će biti izgrađeno 6.000 stanova, živeće 14.000, a radiće 12.000 ljudi. Pored toga biće urađen novi centralni park čija će izgradnja početi do kraja godine koji kao javna površina ostaje Beogradu. Novi Bulevar Vudro Vilsona koji će prolaziti paralelno sa Savskom ulicom i na taj način je rasteretiti, takođe se gradi o trošku investitora, a ostaje u vlasništvu Republike Srbije. Savski trg koji će biti izgrađen ispred zgrade nekadašnje železničke stanice gde će biti postavljen spomenik Stefanu nemanji, rekonstrukcija Savske i Karađođeve ulice takođe će se raditi o trošku investitora, kao što je i Sava promenada urađena isto sredstvima iz tog izvora - istakao je zamenik gradonačelnika.