1
Petak 31.05.2013.
17:00 >> 02:04h
P. Bajić - Vesti A

F4 vaterpolo Lige šampiona: Crvena zvezda za titulu prvaka Evrope, Partizan za bronzu!

Crvena zvezda u finalu Lige šampiona, dok će Partizan igrati za bronzu.

Ostala je nada da će pehar pobednika Lige šampiona ove sezone ostati u Beogradu. Partizan je pružio više nego dostojan otpor Jugu, ali se favorit ipak plasirao u finale, dok je Crvena zvezda potom opravdala ulogu favorita protiv Barselonete, u duelu dva debitanta na završnim turnirima.

Finalna utakmica Crvena zvezda - Jug biće odigrana u subotu od 20.15 časova, dok se od 17 časova sastaju Partizan i Barseloneta u borbi za bronzu na završnom turniru.

CRVENA ZVEZDA - BARSELONETA 9:5 (2:2, 2:0, 3:3, 2:0)

1:0 Gol S. Rašovića!

2:0 Prlainović iz peterca posle prekršaja Mingela nad Avramovićem.

2:1 Prvi gol za Barselonetu je dao Vrlić.

2:2 De Lera iz peterca posle prekršaja Rađena nad Vrlićem.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

3:2 Pijetlović je dao prvi gol u drugoj četvrtini na nešto više od minut i po do kraja.

4:2 Kapiten Prlainović u poslednjim trenucima druge četvrtine, kada su crveno-beli imali igrača više.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

4:3 Ponovo Vrlić, sa igračem više.

5:3 I Pijetlović je nezaustavljiv na drugoj strani.

5:4 Novi igrač više za goste i novi gol - Mingel.

6:4 Već u sledećem napadu je gol dao S. Rašović.

6:5 Novi gol Mingela.

7:5 Nema leka protiv S. Rašovića, njegov treći gol!

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

8:5 Vapenski je doveo "do ludila" Martina, izdržao je duel sa njim i poslao loptu u mrežu preko golmana!

9:5 Gol Ranđelovića! Crvena zvezda nezadrživo grabi ka finalu!

KRAJ UTAKMICE

Izjave iz tabora Crvene zvezde posle utakmice možete da pročitate ovde

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PARTIZAN - JUG 7:8 (1:2, 1:2, 3:2, 2:2)

0:1 Janović je iskoristio prvog igrača više za goste iz Hrvatske.
1:1 Gol Mandića, crno-beli su iskoristili drugu priliku sa igračem više.

1:2 Bošković je smestio loptu u mrežu.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

1:3 Odbrana Sora, ali se lopta odbila do Bušlja, koji je dao gol.

2:3 Dedović je iskoristio igrača više.

2:4 Dobud je kaznio nesmotrenost odbrane Partizana.

3:4 Gol Vica za "minus 1".

3:5 Već u sledećem napadu gosti vraćaju dva gola viška preko Markovića.

4:5 Gol za gol. Mitrović smanjuje prednost Hrvata.

4:6 Nema stajanja u trećoj četvrtini. Već četvrti gol, a strelac je Bošković.

5:6 Kakav gol Mandića! Iznenadio je protivnika i prekinuo višeminutnu pauzu kada je reč o golovima.

Nema golova u poslednjoj četvrtini, na pet i po minuta do kraja utakmice.

6:6 Ćuk donosi izjednačenje!!!!

6:7 Ivović iz velike daljine u poslednjoj sekundi napada. Do kraja još četiri minuta i devet sekundi.

6:8 Janović iz peterca posle prekršaja Mandića nad Ivovićem.

Pad crno-belih u završnici, ali ih u igri i dalje drže odbrane golmana Sora.

7:8 Rackov vraća nadu. Do kraja utakmice još dva minuta i 19 sekundi.

Nova odbrana Sora, ali i brzopletost crno-belih u napadu. Propala je prilika za izjednačenje na minut pre kraja utakmice.

Izjave iz tabora Partizana posle utakmice možete da pročitate ovde.