Sreda 24. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 02.11.2018.
10:47
Vestionline A

Nadal predlaže novinu koja bi mogla da promeni tenis

Rafael Nadal više nije najbolji teniser na svetu, pošto je predao meč Fernandu Verdasku na Mastersu u Parizu, pa se tako na tron vratio Novak Đoković.

Tanjug/AP
Rafael Nadal

Davanjem intervjua za “Sokrates magazin” Španac je izneo veoma zanimljiv predlog.

Naime, Nadal smatra da se tenis kreće u pogrešnom smeru i da su igrači sve veći i snažniji i da se poslednjih godina sve više oslanja na servis.

- Tenis se kreće u pogrešnom smeru. Igrači su sve veći i snažniji, a ako u sledećim godinama ne pronađemo dobro rešenje, plašim se da će se ovaj sport oslanjati samo na snagu i na servis. To može biti opasno. Sada nemam konkretnu ideju u glavi, ali možda ne bi bilo loše da se ukine drugi servis - poručio je Nadal.

Nema sumnje da bi ovo pravilo potpuno promenilo tenis i da bi talenat igrača i sama igra u polju više došla do izražaja. Ipak, Nadala demantuje i sama ATP lista, gde prva tri mesta godinama zauzimaju on, Đoković i Federer, kojima servis nije glavno oružje, a da igrači kojima je servis glavno oružje, poptu Kevina Andersona i Džona Iznera, nikada nisu bili u TOP 5 tenisera.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2025 © - vesti online