Utorak 23. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 29.10.2018.
16:36
Vestionline A

Portugalac Soza prvi Đokovićev protivnik

Naš as kreće od drugog kola na turniru iz masters serije u Parizu od duela s teniserom protiv koga ima 5:0 u pobedama, a 14:0 u setovima.

EPA/Christophe Petit Tesson
Soza na meču s Čekinatom

Bilo je pitanje da li će Novak Đoković, drugi "reket" sveta, krenuti od drugog kola na turniru iz masters serije u pariskom "Bersiju" od onog koga je savladao u osmini finala na Ju-Es openu ili od onog koga je pobedio nedavno u Šangaju, a koji mu je urezao ožiljak na Rolan Garosu. Ispalo je da je Portugalac Žoao Soza (48. na svetskoj listi) bio uspešniji od Italijana Marka Čekinata (20) sa 7:5, 6:3.

Tako će naš as na poslednjem mastersu u sezoni prvo sastati s portugalskim teniserom, koji je prošao i dva kola kvalifikacija. Đoković ne samo da ga je savladao s maksimalnih 3:0 na Flašing Medouzu nego nije izgubio set ni u prethodna četiri međusobna duela s njim, a još tri su bila na turnirima za grend slem. U setovima, dakle, 14:0.

Meč je u utorak u 19.30 časova. Ko im je prvi protivnik prethodno će da saznaju i Španac Rafael Nadal (njegov zemljak Fernando Verdasko ili Francuz Žeremi Šardi) i Švajcarac Rodžer Federer (Kanađanin Milioš Raonić ili Francuz Žo Vilfrid Conga).

Ne bude li senzacionalnog iznenađenja, naš najbolji teniser, koji u Parizu bije bitku za povratak na prvo mesto liste, budući da ima samo 215 bodova manje od vodećeg Nadala, igraće u osmini finala s pobednikom meča Grka Stefanosa Cicipasa (16) i Bosanca Damira Džumhura (52).

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
  • 2025 © - vesti online