Subota 31.05.2014.
13:25 >> 17:05h
Vesti A

RG: Sjajni Lajović čeka Nadala!

Srpski teniser se plasirao u osminu finala drugog gren slem turnira u sezoni, što je njegov najveći uspeh u karijeri.

Dušan Lajović

U duelu 83. i 75. igrača sveta, Dušana Lajovića i Amerikanca Džeka Soka, ubedljiv je bio slabije plasirani i slavio je rezultatom 6:4, 7:5, 6:3 posle 134 minuta.

U prvom setu je Srbinu bila dovoljna jedna brejk lopta, u petom gemu (3:2), da prelomi taj period igre i povede sa 1:0 u setovima.

U drugom setu je Lajović imao priliku u sedmom gemu, ali nije uspeo. Sok je već u narednom prvi put mogao da oduzme servis protivniku, ali to nije učinio iz tri pokušaja. Kasnije nije iskoristio još dve prilike, u desetom gemu. A, set je prelomljen u 11, kada je Lajović iskoristio prvu od dve vezane brejk lopte za 6:5, iako je već u narednom gemu morao da spašava dve brejk lopte u nizu.

Treći set je krenuo u suprotnom pravcu, sa čak tri brejka, posle čega je Lajović poveo sa 2:1. Na kraju je slavio sa 6:3 i plasirao se u četvrto kolo.

Tako je Dušan bez izgubljenog seta u tri meča stigao do osmine finala gde će mu protivnik biti najbolji teniser sveta, Španac Rafael Nadal, koji je savladao Argentinca Leonarda Majera sa 6:2, 7:5, 6:2.