Četvrtak 25. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 19.10.2018.
09:49
Vestionline A

Naš Mbape: Junak predgrađa stigao u rodni Bondi (VIDEO)

Francuski reprezentativac, svetski prvak, koji se s 19 godina postao jedan od heroja nacije, najzad posetio mesto u kojem je i počeo da juri za loptom.

EPA/Christophe Petit Tesson
Mbape je u rodnom mestu omiljen i među decom

U Bondiju, opštinskom mestu prestonice koji je od njenog centra udaljeno 11 kilometara, sleglo se i staro i mlado da pozdravi svog junaka - komšiju, dete iz kraja, drugara iz razreda, saigrača u mlađim uzrastima istoimenog mesnog tima... Kilijan Mbape je tu rođen 20. decembra 1998, nekoliko meseci pošto su se njegovi roditelji - otac Kamerunac, a majka Alžirka - kao i milioni Francuza radovali prvoj tituli svetskog prvaka koje su se domogli "galski petlovi". 

Dve decenije kasnije "naš Mbape" je bio jedan od tvoraca francuskog trijumfa na Mundijalu u Rusiji. Tek sada, dan iza pobede protiv Nemaca u Sen Deniju u Ligi nacija (2:1), Mbape je našao malo vremena da poseti rodno mesto uoči novih izazova s Pari Sen Žermenom.   

- Mbape je istinski žitelj Bondija. Rođen je u mešovitom braku. U njegovom mladom životu već preplitale su se razne kulture. On je ogledalo cele reprezentacije. Kada slušamo o predgrađima, ni o Bondiju ne čujemo lepe stvari. Ali, ko dođe ovde, vidi da to i nije baš tako. Život u Bondiju je lep. Živim tu 35 godina i mogu reći da je snaga Bondija u njegovoj raznovresnosti. To i jeste Francuska, to i jeste Bondi, to i jeste Mbape - rekla je za Si-En-En Nabil Larbi, koja je jedan od opštinskih funkcionera.

Junak mesta je dočekan plakatima na kojima je s trofejem za svetskog prvaka posle finala s Hrvatskom u Moskvi. Stariji su ga s poljane na kojoj su se okupili gledali s divljenjem, kao nekog svog, a najmlađi su se tiskali oko omiljenog lika iz detinjstva za ceo život.

EPA/Christophe Petit Tesson
Nije politički miting već je došao Mbape
EPA/Christophe Petit Tesson
Priređen je i muzički program

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2025 © - vesti online