0
Nedelja 02.12.2018.
19:55 >> 20:04h

Prvi poraz rukometašica Srbije

Posle pobede u prvom susretu nad Poljskom (33:26) rukometašice Srbije su izgubile u drugom kolu na Evropskom prvenstvu u Francuskoj od Švedske, 22:21.

EPA/EDDY LEMAISTRE
Srpske rukometašice sa selektorom Obradovićem

Srbija - Švedska 21:22 (13:11)

Srbija: Tomašević, Čolić, Radosavljević 4, Krpež-Selak 7, Lekić 1, Števin, Lavko 2, Kovačević, Nikolić, Radojević, Pop-Lazić 3, Radojevuć 1, Vukajlović, Stoiljković 3, Cvijić, Dmitrović.

Švedska: Bundsen, Iden, Melegard 3, Stromberg 1, Blom 1, Roberts 1, Sand, Lundstrom, Gustin 3, Lagerkvist 2, Gulden 4, Blomstrand 1, Hagman 1, Masing, jakobsen, Alm 5.

Posle odlične igre na premijeri, izabranice selektora Ljubomira Obradovića su imale dobru priliku da zabeleže novi trijumf, ali Švedska je bila bolja u finišu.

Bio je to težak i krajnje neizvestan meč. Srbija je bila bolja u prvom poluvremenu koje je rešila u svoju korist sa 13:11, a Šveđanke u nastavku.

Utisak posle svega je da je propuštena velika prilika da se osvoji makar bod koje su naše igračice po svemu što su prikazale, apsolutno zaslužile. Ali rukomet je takav sport da nekao presuđuju detalji, kao u ovom slučaju, kada su Šveđanke postigle pobedonosni gol pet sekundi pre kraja.

Šteta jer je prvo poluvreme obećavalo da će Srbija izvojevati još jednu pobedu. Posle startnog vođstva Šveđanki od 1:0 i 2:1, naše igračice su brzo pronašle ritam, stigle do izjednačena, a onda do kraja prvih pola sata, uglavnom vodile.

Imale su najviše tri gola prednosti, 12:0 i da su tada iskoristile napada da se odlepe na četiri gola, ko zna kako bi bilo u nastavku. Ovako Šveđanke su do odlaska na odmor smanjile na 13:11 i dale sebi šansu da preokrenu u nastavku, što su i učinile.

Ako je odbrana Srbije u prvom delu funkcionisala besprekorno, sada je Švedska pred svojim golom postavila zid. Pre svega zbog sjajnih odbrana Filipe Iden. Naše igračice su imale previše propuštenih prilika u napadu, dosta su i grešile u drugom delu, a Švedska je bila preciznija.

Iako su imale u samom finišu dva gola prednosti (19:17), Šveđanke su popustile, Srbija je stigla do izjednačenja 21:21, a onda je ostalo nešto više od 20 sekundi za napad Švedske.

Nažalost, visoka Dženi Alm je pet sekundi pre kraja iz skok šuta pogodila za 22:21, nije bilo dovoljno vremena da se Srbija vrati u igru i tako se sve završilo.

Najefikasnija u našem timu bila je Katarina Krpež-Šlezak sa 7 golova. Četiri je postigla Sanja Radosavljević, a gol manje Jovana Stoiljković i Slađana Pop-Lazić.

U narednom kolu Srbija se u utorak, 4. decembra, sastaje sa Danskom i u toj utakmici će igrati za bodove koje bi eventualno prenela u narednu fazu takmičenja.