Sreda 15.01.2014.
20:14 >> 23:32h
Vesti, mozartsport.com A

EP: Poraz bledih Orlova, u petak odlučujuća bitka za drugu fazu

Izabranici Vladana Matića su izgubili u drugoj utakmici na EP u Danskoj rezultatom 25:27, dok je Francuska savladala Poljsku sa 28:27.

Biće muke da Orlovi odlete u drugu fazu Evopskog prvenstva u Danskoj, pošto su izgubili utakmicu drugog kola Grupe C od Rusije (25:27).

Izabranici Vladana Matića su u igri živaca bili nervozniji, srljali su iz greške u grešku protiv ekipe koja je, usled smene generacija, označena najslabijom u grupi, ali je i takva za naše momke, očigledno, dovoljno jaka.

Prelomni trenuci utakmice u Arhusu su se desili početkom drugog poluvremena, Baćuške su za samo dva i po minuta dale tri gola, iskoristile su konfuziju našeg tima u odbrani i brzopletost u napadu, a zatim su preko Evdokimova otišli na „plus četiri“  da bi agoniju Orlova tek u 38. minutu prekinuo Rajko Prodanović.

Posle tajm-auta Matića su se Srbi konsolidovali, golovima braće Petra i Draška Nenadića su se vratili u igru, a golom Marka Vujina sa penala su se primakli na jedan gol razlike (21:22), ali su Rusi u narednom napadu preko krila opet stigli na ''plus dva'' i do kraja strpljivo i mudro čuvali prednost, iako je Srbija početkom susreta imala čak četiri gola viška (9:5).

U reprezentaciji Srbije je najefikasniji bio Marko Vujin (šest golova), a pratili su ga Petar Nenadić (pet) i Ivan Nikčević (četiri), dok nam je glave došao Igor Evdokimov (pet), kao i sjajni golman Vadim Bogdanov.

Francuska je savladala Poljsku sa 28:27 i vodi na tabeli sa sva četiri boda, a u petak, u trećem kolu Grupe C, igraće protiv naše reprezentacije, od 20.15 časova. Orlovi imaju dva, kao i Rusi, koje u poslednjem kolu očekuje Poljska, koja je bez bodova, od 18 časova.

Plasman u drugu fazu takmičenja obezbediće prve tri reprezentacije iz sve četiri grupe, a prenose se bodovi osvojeni u duelima sa drugim nacionalnim timovima koji su izbegli poslednju poziciju i tako nastavili takmičenje.