1
Sreda 27.10.2010.
22:40

Partizan pobedio Himki

Košarkaši Partizana mts pobedili su večeras u Beogradu ekipu Himkija rezultatom 72:68 (21:19, 15:18, 13:16, 23:15) u meču drugog kola grupe A Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Natan Džavai sa 15 poena, dok je Oliver Lajafet dodao 14, a Dušan Kecman 12. Kod gostiju, najbolji je bio Keit Langford sa 19 poena, dok je Zoran Planinić dodao 16.

Kaha Laboral je ranije večeras u gostima savladala Prokom 80:73, dok će sutra igrati Makabi i Žalgiris.

"Crno-beli" će u narednom kolu, 4. novembra na svom terenu dočekati Makabi.

Obe ekipe ušle su agresivno u meč, a u prvih pet minuta srpski i ruski klub su se smenjivali u vođstvu. Partizan je u prvih pet minuta igrao odbranu čovek na čoveka, a trener "crno-belih" Vlada Jovanović odlučio je potom da Beograđani stanu u zonu.

U uskoj ekipi briljirao je Lengford, koji je trojkama svoj tim u osmom minutu doveo u vođstvo od 15:12. Domaći košarkaši su uspeli do kraja prve četvrtine da poprave igru u napadu i odbrani i da ovaj deo meča dobiju rezultatom 21:19.

Himki je početkom druge četvrtine iskoristio seriju grešaka košarkaša Partizana i serijom 7:1 došao do vođstva 26:22. Ruska ekipa je održala vođstvo do 19. minutu kada su domaći preokrenuli rezultat na 36:35. Međutim, Himki je zahvaljujući poenima Planinića prvih 20 minuta dobio rezultatom 37:36.

Oba kluba su propustila po nekoliko napada na startu treće četvrtine, ali su gosti novom trojkom stigli do 40:36. Himki je iskoristio još jedan napad i poveo 42:36. Ruski tim je držao prednost od dva do četiri poena, a "crno-beli" nisu uspevali da dođu do svoje igre. Lafajet prvom trojkom za Partizan u 39. minutu smanjio na 48:47. Međutim,

Himki je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom od 53:49. Partizan je serijom 6:0 poveo posle dužeg vremena 55:53. Domaći su do najveće prednosti od tri poena 61:58 došli u 36. minutu. "Crno-beli" su minut kasnije poveli 65:50. Partizan je u finišu zaigrao angažovanije i došao do vođstva od osam poena. Domaći su u poslednjih 20-ak sekundi napravili nekoliko grešaka i dozvolili gostima da smanje na konačnih 72:68.