0
Utorak 16.10.2018.
18:23

Evrokup: Crvena zvezda ostaje nepobeđena

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su treću pobedu u tri kola Evrokupa. Pala je Andora u hali "Aleksandar Nikolić" sa 85:79(16:17; 28:16; 16:25; 25:21).

Džo Reglend i Bili Beron

Vrlo nezgodna Andora parirala je dostojno izabranicima Milana Tomića, ali individualni kvalitet i domaći teren su presudili.

Meč je počeo tako što su gosti bili vrlo šuterski raspoloženi, došavši do prednosti 24:18 na startu druge četvrtine. Krizu u napadu prekinuo je na ovom duelu igrač večeri Džo Reglend, koji je gotovo sam nizao poene, svejedno da li bila trojka ili prodor do koša.

Startni plejmejker Crvene zvezde upisao je 18 od 24 poena u prvom poluvremenu, a treba da se istaknu i Ognjen Dobrić i Aleksa Radanov, koji su mu u drugoj četvrtini bili podrška.

Pošto se otišlo na veliki odmor sa plus 11, očekivala se lagana završnica u drugom delu, međutim gosti se vraćaju serijom i sa zaostatka 49:33 stižu na samo 60:58.

Finalni period obeležila je spora igra, veliki broj slobodnih bacanja, što niej odgovaralo Andori. Mohamed Faje je zakucavanjem, pa trojkom uz faul uneo žar u poljuljane saigrače, koji su rutinski dovršili rivala.

Fenomenalni Džo Reglend je do 24 poena stigao zahvaljujući šutu 4/6 za tri i 5/8 za dva, na šta je dodao osam asistencija i šest izgubljenih lopti. Vrhunski je odigrao Senegalac Faje sa 18 poena, bez promašaja sa penala (7/7) i 11 skokova. Majkl Odžo kompletira listu dvocifrenih sa 10 poena i četiri skoka.

David Jelinek je u poraženom timu bio najefikasniji sa 18 poena, ušavši sa klupe. Endru Albisi je na 10 poena pridodao i 12 skokova, isti broj poena upisali su i DIian Enis i Džon Šurna.

Crvena zvezda je sada na skoru 3-0, Andora je na 1-2.

Od ostalih duela grupe A Galasaraj je dobio Brešu 84:76, a Monako Ulm 75:65.

Kraj utakmice !

-85:79- Mohamed Faje vezuje sedmo pogođeno bacanje na 18 sekundi do kraja.

-83:74- Četvrta trojka Džoa Reglenda !

-79:72- Težak pogodak iz okreta Perperoglua, zatim lak završetak Berona.

-73:70- Šurna precizan za tri u momentima sa dosta slobodnih bacanja.

-71:64- MOHAMED FAJE ! 3+1 !

-67:62- Faje zakucava ! Filip Čović je uhvatio defanzivni skok, povukao kontru i asistirao za deseti poen Senegalca.

IV četvrtina

-60:58- Kucanjem gorostasnog Odža i trojkom Vitingtona se kompletirala treća četvrtina.

-58:55- Odžo je sigurno izveo dva penala. Lazić faulira Vitalija za tri slobodna bacanja.

-56:52- Dok igra Reglend igra i Crvena zvezda, koš u faul Amerikanca. Na drugoj strani Stević precizan.

-49:45- Koševima Jelineka, Šurne i penalima Enisa, te polaganjem na drugi obruč istog igrača, gosti se spuštaju na minus šest. Zvezda vezuje greške u napadima, prvo Fajeovi koraci, pa Cirbesov faul u napadu prilikom postavljanja bloka.

-49:33- Osamnaesti poen Reglenda ! Oliver Stević dolazi po prva dva poena šutem sa poludistance.

-47:33- Ko drugi nego Reglend?

III četvrtina

Startni plejmejker Crvene zvezde je za 16 minuta ubacio 13 poena i podelio pet asistencija, ispraćen Ognjenom Dobrićem (7 poena), Fajeom (8 poena) i Aleksom Radanovim (6 poena, 2/2 za tri), trgao je crveno-bele iz krize u drugom periodu utakmice.

Andori su sprečeni laki poeni iz kontra-napada, dozvoljeni su im šutevi za tri (7/14), a najviše se istakao za prvih 20 minuta David Jelinek sa 12 poena.

Kraj prvog poluvremena.

-44:33- Reglend kompletira sjajno prvo poluvreme sa pet završnih poena.

-39:33 - Momenti Alekse Radanova ! Mladi košarkaš je bačen u vatru i uzvraća poverenje sa dva pogotka za tri iz levog kornera!

-31:33- Jelinek i Vitington poptuno sami kažnjavaju domaćina.

-29:26- Sedmi poen u četvrtini Ognjena Dobrića, popravlja sopstveni promašaj.

-27:26- Minijatura Džoa Reglenda ! Prvo prolaz plus siguran penal, pa tri poena u polu-kontri.

-18:24- Dobrić prekida napadačku krizu domaćina. Luz u želji da baci alej-up Apšou od table pogađa trojku.

-16:21- Jelinek demarkacijom vara Perperoglua, Grk kasni i poklanja dodatno slobodno bacanje uz pogođenu trojku.

II četvrtina

- Odžo u poslednjem napadu u četvrtini lupa rampu Enisu.

Pauza zbog problema sa semaforom.

-16:17- Pet vezanih poena Jelineka, tečno prolazi prva deonica, bez mnogo faulova.

-14:12- Trojke Šurne i Vitingtona vraćaju Andoru u egal.

-14:6- Cirbes siguran i sa polu-distance i u reketu. Enis upisuje svoje prve poene.

-10:4- Bili Beron se ulazom upisuje u strelce.

-8:4- Vitalij donosi prve poene za goste. Zvezda uzvraća alej-upom Reglenda i Cirbesa, na šta se nadovezuje Faje trojkom. Albisi iz agresivne odbrane završava kontru. Faje još jednom precizan spolja.

- Startna petorka Andore: Albisi, Vitalij, Šurna, Enis, Vitington.

- Startna petorka Crvene zvezde: Reglend, Beron, Lazić, Faje i Cirbes.

I četvrtina

Navijači pozdravljaju Dilana Enisa.

Košarkaši Crvene zvezde izlaze na teren.

Beogradski klub ulazi u susret kao jedini neporažen u grupi A, prethodno su pali nemački Ulm u Pioniru i Monako mnogo teže u Francuskoj.

Najveća strana pojačanja Džo Reglend, Bili Beron i Stratos Perperoglu blistali su u prva dva kola, pogotovo napadački. Tri je prosečno ubacivao 42.5 poena po meču- Reglend 15, Beron 14, Perperoglu 13.5 poena po utakmici.

Tim Milana Tomića uspeo je da se izbori sa različitim stilovima košarke, a član španske ACB lige poznat po brzoj košarci, punoj trčanja i protoka lopte.

Gosti su otvorili Evrokup porazom od Galatasaraja 84:73, da bi zatim razneli Brešu 110:91.

Duel čini specifičnim i povratak Amerikanca Dilana Enisa pred navijače Crvene zvezde, kojima je tokom prošle sezone pružao jednaku dozu veselja koliko i glavobolja.

Osim Enisa, za Andoru nastupa srpski centar Oliver Stević, još jedan bivši košarkaš srpskog šampiona, koji je crveno-beli dres nosio u sezoni 2009/2010.

Istovremeno će startovati još jedan par A grupe Galatasaraj-Breša, dok će Ulm i Monako početi u 19.30.