0
Utorak 20.03.2018.
19:35 >> 22:26h

Razigrani "zeleni" prejaki za uspavanu Zvezdu

Crveno-beli su opet pokazali drugo, tamnije lice kada igraju u gostima. Zvezda je doživela 16. poraz u Evroligi. Panatinaikos je lagano trijumfovao protiv čete Dušana Alimpijevića u dvorani OAKA - 91:71 i potvrdio da je izašao iz krize pred ključni deo sezone - Top 8.

M. Todorović - Vesti
Matijas Lesor u duelu sa Tanasisom Adetokumbom

Zvezda će igrala bez Nemanje Dangubića i Pera Antića, a videlo se posebno po početku meča, kada su "zeleni" poveli 15:2, da je srpski šampion mislima u Baru i drugom meču polufinalne serije ABA lige.

Posle početnog šoka uspeli su crveno-beli da se vrate u igru, trojkom Davidovca da smanje na 36:32 sredinom druge četvrtine, ali kad god je Zvezda stizala usledilo je novi nalet "zelenih" preko rapsoloženih Singltona, Kalatisa i Riversa.

Ključnu razliku i veliku prednost PAO je stvorio u prvoj polovini treće četvrtine, kada je bilo i +22. U trećoj četvrtini domaćin je postigao čak 30 poena. U poslednjih 10 minuta, Davidovac i Omić nisu se predavali. Posle zakucavanja Lesora, Zvezda je smanjila na 80:62, ali je usledila nova serija Atinjana 7:0 i lak posao u finišu meča. Najolju partiju u crveno-belom dresu pružio je slovenački centar Alen Omić, dok je razočarao udarni trio crveno-belih: Ročesti, Feldin i Bjelica.

PANATINAIKOS - CRVENA ZVEZDA 91:71 (24:15, 23:23, 30:18, 14:15)
Dvorana: OAKA. Gledalaca: 10.000. Sudije: Paterniko (Ita), Peruđa (Špa), Fric (Nem).
PANATINAIKOS: Singlton 21, Rivers 11, Džejms 9, Pejn 2, Papas 9, Gist 3, Vujukas 3, Lekavičijus 4, Gabrijel 2, Lodžeski 5, Kalatis 17, Adetokumbo 5.
CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 17, Lazić 3, Dobrić 3, Feldin 6, Janković 5, Ročesti 7, Omić 15, Lesor 9, Enis 1, Jovanović, Bjelica 5.

Već za dva dana (četvrtak 19 časova) u "Pionir" stiže šampion Evrope, Fenerbahče, predvođen Željkom Obradovićem i nekadašnjim zvezdašima, Nikolom Kalinićem i Marko Gudurićem.

40. minut - Očekivana pobeda domaćina - 91:71!
35. minut - Odmah serija domaćina 5:0 za overu pobede - 85:68.
34. minut - Snažno zakucavanja Lesora, Zvezda smanuje - 80:68, Paskval mora da traži tajm-aut.
33. minut - Nova trojka Davidovca, Zvezda smanjuje - 80:65.
31. minut - Davidovac pogađa trojku na startu poslednje četvrtine. Vraća Kejsi Rivers - 80:59.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - U ovoj četvrtini, pšotop Zvezde. PAO je dao čak 30 poena - 77:56.
27. minut - Domaćin se poigrava sa crveno-belima + 21 - 68:47.
25. minut - Omić najbolji kod Zvezde, 11 poena - 59:45.
24. minut - Serija 10:2 Panatinaikosa - 57:40, najveća prednost Atinjana, Alimpijević mora da traži tajm-aut.
23. minut - Bolji početak domaćina, raspoložen Kalates - 55:40.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Pred 15-minutni odmor, PAO na +9 - 47:38. Devet poena za Zvezdu je postigao Alen Omić.
18. minut - Raspoložen Singlton, već 12 poena - 39:32. Odmah serija domaćina - 5:0 - 41:32.
17. minut - Zvezda se vraća u igru, smanjuje na samo - 4 - 36:32. Trojka Davidovca. Paskval traži tajm-aut.
16. minut - Serija 7:0 Zvezde - 34:27.
15. minut - Bjelica je postigao pet poena - 34:22. Ročesti pogađa trojku, opet minus manji od 10 - 34:25.
14. minut - Omić odličan, gosti smanjuju - 29:20. Četiri poena u nizu domaćina, 33:20. PAO u seriji.
13. minut - Bjelica je realizovao tri od četiri slobodan bacanja - 27:18.
11. minut - Trojka Singltona, PAO opet ima dvocifrenu prednost - 27:15.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine - 24:15. Bilo je i +15 za PAO, ali se Zvezda probudila u drugom delu prve četvrtine.
9. minut - Omić uneo živost pod koš, Zvezda smanjuje - 23:14.
8. minut - Buđenje gostiju - 19:9. Ćavi Paskval mora da traži tajm-aut.
7. minut - Prvi poeni Jankovića - 17:6.
6. minut - Konačno poeni gostiju, Lesor pogađa - 17:4.
4. minut - Domaćin nemilosrdan, 15:2. Ništane polazi od ruke crveno-belima. Enis je ušao u igru umesto Ročestija.
3. minut - Bolji početak domaćina. Već +7 za PAO - 9:2.
1. minut - Utakmica je počela. Startna petorka Zvezde: Ročesti, Lazić, Davidovac, Bjelica i Lesor.