0
Četvrtak 21.12.2017.
18:41

Loša treća četvrtina: Umorna Zvezda poklekla u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde su pretrpeli i deveti poraz u Evroligi pošto su u prvom meču 14. kola u Beogradu izgubili od Panatinaikosa 63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11).

M. Todorović - Vesti
Džejms Feldin u akciji

Bila je to izjednačena utakmica, a obe ekipe su se u prvom poluvremenu smenjivale u vođstvu. Odlučujuća je bila treća četvrtina u kojoj je grčki tim napravio seriju od 14:4 i poveo sa 13 razlike (55:42). Osetio se tada umor na Zvezdinim igračima (četvrti meč za nedelju dana), a nije imao ko da zaustavi kola koja su krenula nizbrdo.

Ipak, igra se donekle konsolidovala i Zvezda je u poslednjem periodu imala nekoliko šansi da preokrene rezultat. Pokušali su sa trojkama, ali nisu bili precizni. Ovo je deveti poraz Zvezde koja ima pet pobeda.

U narednom kolu crveno-beli 29. decembra gostuju Milanu i to će im biti poslednji evroligaški meč u 2017.

Crvena zvezda - Panatinaikos 63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11)

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Sudije: Migel Perez Perez (Španija), Petri Mantila (Finska), Sefi Šemeš (Izrael).

Crvena zvezda: Dangubić 4, Davidovac, Lazić 3, Antić 2, Dobrić 5, Feldin 21, Janković 5, Ročesti 7, Lesor 8, Enis, Bjelica 8.

Panatinaikos: Singlton 8, Rivers 3, Papas 1, Denmon 16, Gist 16, Vujukas 3, Lekavičijus 6, Gejbrijel 3, Lodžeski 7, Adetokumbo 6, Mitoglu.

PRATITE TOK MEČA

40. minut - Dva napada je imala Zvezda, ali Feldin nije pogodio za tri. Ročesti je napravio faul, a Rivers je iskoristio jedno od dva bacanja za 63:67. Potom je Ročesti promašio za tri. Bjelica je faulirao Lodžeskija, a ovaj je sa linije bacanja pogodio za 63:69. što je konačan rezultat
39. minut - Feldin je bio u prodoru, ali je Gist napravio četvrti faul. Feldin je iskoristio oba bacanja i smanjio na 63:66.
38. minut - Branko Lazić postiže prve poene i to trojku i smanjuje na 61:66.
37. minut - Bjelica je faulirao Denmona, a ovaj je iskoristio oba bacanja 58:66.
36. minut - Gist (16p) povećava na 55:64, a Alimpijević traži tajm-aut. Gebrijel je faulirao Feldina koji je pokušao za tri poena. Feldin je iskoristio sva tri slobodna bacanja i smanjio na 58:64.
35. minut - Feldin smanjuje na 55:62.
34. minut - Keni Gebrijel postiže prve poene i to trojku za 53:62. Na drugoj strani je Antić pokušao a vrati istom merom, ali bezuspešno.
33. minut - Singlton je faulirao Jankovića, a ovaj je iskoristio oba slobodna bacanja za 53:58. Janković je potom faulirao Papasa koji je iskoristio jedno od dva bacanja za 53:59.
32. minut - Nedavno pojačanje Zvezde Dilan Enis se ne snalazi dobro. U ovoj četvrtini je već imao dva faula i dve izgubljene lopte. Zbog toga umesto njega ulazi Ročesti.
31. minut - Ognjen Dogrić smanjuje na 51:58.
30. minut - Janković je ponovo pokušao za tri, ali je promašio. Na sreću Lesor je bio na mestu i smanjio na 49:57. Na drugoj strani je Vujukas iskoristio jedno od dva slobodna bacanja i postavio konačan rezultat posle treće četvrtine 49:58.
29. minut - Janković je pogodio trojku za 47:57. Ovo su mu prvi poeni na meču.
28. minut - Vujukas je iskoristio oba slobodna bacanja za 44:57.
27. minut - Denmon je pokušao za tri, ali mu je Lesor lupio rampu. U nastavku akcije Dangubić je faulirao DEnmona, a ovaj je iskoristio oba slobodna bacanja 42:55. Zvezda konačno postiže poene, a strelac je Feldin (14p) 44:55.
26. minut - Janković je faulirao Adetokumba, pa grčki košarkaš ima dva slobodna bacanja i koristi oba za 42:53. Prvi put jedna ekipa ima dvocifrenu prednost.
25. minut - Adetokumbo (4p) povećava na 42:514 što je najveća prednost Panatinaikosa do sada, pa Alimpijević traži tajm aut.
24. minut - Period sigurnije igre gostiju na na 42:49 je povećao Denmon (12p).
23. minut - Adekotumbo postiže prve poene i povećava na 42:46, a onda Lekavičijus koristi samo jedno slobodno bacanje 42:47.
22. minut - Singlton je postigao trojku za 28:44, ali su onda koševe za crveno-bele postigli Ročesti i Feldin smanjivši na 42:44.
21. minut - Feldin je pokušao za tri, ali je promašio.

20. minut - Džejms Gist (14p) je pogodio uz prekršaj Bjelice i izjednačio na 38:38. Goist je promašio dodatno bacanje, a Antić je bio najbolji u skoku.

Ročesti nije iskoristio napad Zvezde, a Denmon (10p) je postigao trojku za konačan rezultat prvog poluvremena 38:41.

19. minut - Odličan prodor Bjelice koji je poentirao i iznudio drugi faul Džejmsa Gista - 37:34. Bjelica koristi dodatno bacanje 38:34. Sa druge strane Denom (7p) je iskoristio oba slobodna bacanja posle faula Ročestija i smanjio na 38:36.
18. minut - Bjelica je iskoristio jedno slobodno bacanje, a onda je u narednom napadu Ročesti ukrao loptu i poentirao 35:34.
17. minut - Panatinaikos postiže petu trojku, a strelac je Lodžeski (5p) - 30:32. Posle tajm auta poene postižu Denmon (5p) i Bjelica (4p) - 32:34.
16. minut - Ognjen Dobrić postiže prvu trojku za 30:29.
14. minut - Matijas Lesor (6p) diže publiku na noge za 27:25.
13. minut - Feldin (8p) igra odlično, postiže prvu trojku i dovodi Zvezdu u vođstvo 23:22.
12. minut - Feldin (4p) smanjuje na 19:22.
11. minut - Siglton (5p) povećava na 15:22, ali Lesor (4) smanjuje na 17:22.
10. minut - Gist koristi slobodno bacanje i postiže konačan rezultat prve četvrtine 15:20.
9. minut - Rivers postiže prve poene i dovodi Atinjane u vođstvo 15:17. Gist (9p) povećava na 15:19.
8. minut - Lekavičijus (5p) izjednačava na 15:15.
7. minut - Zvezda nastavlja sa serijom, Nemanja Dangubić postiže dva poena i preokreće na 15:13.
5. minut - Bjelica, Ročesti i Antić postižu poene i izjednačuju na 13:13.
4. minut - Siglton postiže treću trojku za Panatinaikos 7:13.
3. minut - Gist (4p) povećava na 4:7, ali izjednačava Ročesti i to trojkom. Na drugoj strani i Gist pogađa trojku 7:10.
2. minut - Džejms Gist postiže poene iako je Zvezda igrala dobru odbranu - 4:5. Na drugoj strani Feldin ne pogađa za tri poena.
1. minut - Počela je utakmica