0
Petak 29.12.2017.
19:54 >> 01:55h

Evroliga: Slavlje Zvezde posle drame u Milanu!

Brejk Zvezde u Milanu! Crveno-beli su ostvarili treću pobedu u gostima, a šestu u sezoni protiv Armanija - 91:88 za lep kraj prvog dela Evrolige i 2017. godine. Od prve do poslednje sekunde, domaćin nije vodio, pa je trijumf čete Dušana Alimpijevića čist kao suza.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU
Nije zadrhtala ruka u finišu: Tejlor Ročesti, plej Crvene zvezde

Srpski šampion prekinuo je seriju od dva poraza i opet ušao u igru za Top 8. U dramatičnom finišu, nije zadrhtala ruke gostima sa linije slobodnih bacanja. Feldin, Bjelica i Ročesti su bili nepogrešivi i ostvarena je velika pobeda u gradu mode. Sa linije slobodnih bacanja, Zvezda je šuitirala impresivnih 21/22 i tu je razlog pobede.

ARMANI 88: Gaudlok 3, Micov 16, Paskolo 2, Kalnietis 5, Tarčesvski 4, Ćinćarini 11, M'Baje 14, Tiodor 10, Džeferson 1, Bertans 14, Džerals, Gudatis 8.

CRVENA ZVEZDA 91: Radičević, Dangubić 7, Davidovac 7, Lazić 5, Antić 5, Feldin 19, Janković 2, Ročesti 12, Lesor 14, Enis 2, Jovanović, Bjelica 18.

Počeli su crveno-beli (ovaj put igrali u plavim dresovima) sjajno, vodili i sa 17 poena razlike u prvom poluvremenu. Ipak, izlazak iz igre Pere Antića zbog tri lične greške je poljuljao srpskog šampiona. Italijani su zaigrali na sve ili ništa, raspucao se Dairis Bertans, koji je pogodio za tri poena i razlika je smanjena.

Armani je disao za vratom Zvezdi, početkom poslednje četvrtine imao i napad za vođstvo, ali nijedne sekunde domaćin nije imao prednost. Zvezda je imala i + 8  tri i po minuta pre kraja, ali izgubljena lopta Davidovca vratila je u život "manekene". Na minut pre kraja, Zvezda je imala +3 i loptu, Ročesti je promašio šut za tri poena, a u kontri kazna, Vladimir Micov je izjednačio - 83:83, tek drugi put na meču (posle početnog 2:2).

Međutuim, Feldin i Bjelica postižu poene, ušlo se u penal završnicu, ali ruka Ročestija nije zadrhatala. Pogodio je dva bacanja za 91:88, pet sekundi pre kraja. Domaćin je krenuo po izjednačenje, ali težak šut Kalnietisa sa pola terena nije ušao u koš, za veliku radost gostujućih košarkaša, koji su imali veliku podršku nekoliko stotina "delija" koji su svih 40 minuta meča bili glasniji od Italijana.

Ova je treća uzastopna pobeda Zvezde protiv Armanija. Sledeće nedelje u Beograd stiže hit Evrolige, litvanski Žalgiris, koji ima skor 10-5.

40. minut - Trojka Micova - 83:83, 51 sekunda do kraja, Alimpijević traži tajm-aut. Feldin pogađa - 83:85, Zvezda krade loptu, Bjelica u kontri promašio, ali ima dva bacanja. Srpski šampion blizu pobede - 83:87. Još 16 sekundi do kraja, Zvezda blizu treće pobede na strani, a šeste u sezoni. Micov pogađa trojku - 86:87. Feldin na liniji slobodnih bacanja - 86:89. Devet sekundi pre kraja, Armani ima poslednji napad, ali treba očekivati faul od gostiju. Zvezda šutira bacanja - 19/20. Lazić prabi faul, Kalnietis pogađa - 88:89.  Ročesti stiguran, Kalnietis promašuje težak šut, pobeda Zvezde!
39. minut - Alimpijević traži tajm-aut na tačno dva minuta pre kraja. 80:81, drama u Milanu! Feldin siguran sa linije slobodnih bacanja - 80:83.
38. minut - Paskolo pogađa uz faul Bjelice - 76:79. Feldin siguran sa linije slobodnih bacanja - 76:81. Gudaitis zakucava - 78:81. Gudaitis pogađa - 80:81.
37. minut - Davidovac gubi loptu, Milano smanjuje na 74:77. Drama u finišu. Alimpijević trtaži tajm-aut. Poeni Dangubića - 74:79.
36. minut - Trojka Bertansa - 70:75. Bjelica siguran sa linije slobodnih bacanja - 70:77.
35. minut - Trojka Dangubića, Zvezda na +8 - 72:64. Vraća M'Baje - 67:72. Bjelica pogađa uz faul, Zvezda opet na +8 - 75:67.
34. minut - Crveno-beli odbijau nalet domaćina, dve greške Endrua Gaudloka, lakše se diše za goste.
33. minut - Trojka Bjelice - 62:66. Pogađa trojku i Lazić - 64:69.
31. minut - Lesor pogađa - 60:63. Micoc raspoložen - 62:63.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Pred poslednju četvrtinu - 60:61
29. minut - Trojka Micova - 56:59. Antić siguran sa linije slobodnih bacanja - 56:61.
28. minut - Serija domaćina, samo - 4 Milana - 53:57. Prvi poeni Jankovića - 53:59.
27. minut - Trojka Bertansa - 49:55.
26. minut - Poeni Ročestija, Zvezda na +10 - 55:45.
25. minut - Pogađa i Branko Lazić - 45:53.
23. minut - Dobra odbrana Zvezde, Feldin pogađa za +9 - 49:40. Tiodor pogađa trojku iz teške situacije - 43:49.
22. minut - Lesot postiže prve poene u nastavku - 40:47.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Posle dve četvrtina, Zvezda vodi - 40:45 . Bilo je i +17.
19. minut - Nova trojka Bertansa, 11:0 serija domaćina - 38:41. Očajna odbrana gostiju posle izlaska Pera Antića. Dangubić prekida seriju domaćina - 38:43.
18. minut - I Kalnieris pogađa trojku, serija domaćina - 33:41. Ćinćarini smanjuje, samo +6 za Zvezdu - 41:35.
17. minut - Lesor prekida seriju od 4:0 Armanija  - 27:41. Trojka Bertansa - 30:41. Alimpijević traži tajm-aut.
16. minut - Lesor pogađa, sjajna Zvezda, opet na +17 - 40:23.
14. minut - Pero Antić je dobio treću ličnu grešku. Trojka Davidovca, serija Zvezda 7:0 - 20:37.
13. minut - Davidovac pogađa - 20:34.
12. minut - M'Baje vezuje pet poena, smanjuje prednost gostiju - 20:29.. "Delije" nadjalavaju domaće navijače. Nova trojka Ročestija - 20:32.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine, fantastična Zvezda, koja razbija Armani - 29:15.
9. minut - Trojka Bjelice za maksimalnih + 14 - 25:11. I Dilan Enis se upisuju u listu strelaca - 13:27. Feldin u kontri - 13:29.
7. minut - Feldin pogađa, sjajan na startu, sedam poena - 9:22.
6. minut - Gaudlok pogađa uz faul Dnagubića, domaćin smanjuje - 6:14. Trojka Ročestija - 6:17. I Bjelica pogađa trojku, 4/4 šutiraju gosti za tri poena.
5. minut - Trojka Pera Antića - 3:12. Prvi poeni i Ročestija, Zvezda na dvocifrenoj prednosti - 14:3. Pjaniđani mora da traži tajm-aut.
4. minut - Novi poeni Feldina - 3:9.
3. minut - Lesor za +5 Zvezde - 7:2.
2. minut - Trojka Feldina - 2:5.
1. minut - Utakmica je počela. Startna petorka Zvezde: Ročesti, Feldin, Dangubić, Lesor i Bjelica. Lesor postiže prve poena sa linije slobodnih bacanja - 0:2. Tarzuvski izjednačuje - 2:2.
I u Milanu Zvezda će imati podršku nekoliko stotina navijača.